HaberlerGündemEvlatları PKK tarafından dağa kaçırılan Şırnaklı kadınlar HDP il binası önünde eylem yaptı

Evlatları PKK tarafından dağa kaçırılan Şırnaklı kadınlar HDP il binası önünde eylem yaptı

Şırnak’ta evlatları dağa çıkarılan aileler, yaptıkları yürüyüşün ardından HDP İl Başkanlığı binası önünde eylem yaptı

Evlatları PKK tarafından dağa kaçırılan Şırnaklı kadınlar HDP il binası önünde eylem yaptı

PKK tarafından çocukları dağa kaçırılan, yakınlarını PKK saldırılarında kaybeden Şırnaklı kadınlar ile şehit ve gazi aileleri, Şehit Üsteğmen Mehmet Esin Caddesi'nde gerçekleştirdikleri yürüyüşün ardından HDP İl Başkanlığı binası önüne geldi.

Ellerinde, dağa kaçırılan çocuklarının fotoğraflarını taşıyan aileler, "Kahrolsun PKK, işbirlikçi HDP" sloganları attı.

HDP İl Başkanlığı önünde toplanan partililerde yüksek sesli müzik ve zılgıtlarla eylemi bastırmaya çalıştı.

14 yaşındaki oğlunun 5 yıl önce dağa kaçırıldığını belirten Hamdiye Arslan, evladını HDP'den istemek için her hafta İdil ilçesinden geldiğini, eylemi sürdürmeye kararlı olduğunu söyledi.

Arslan, "Çocuklarımızı 14 yaşında hayatının baharında bizden koparıp aldılar ciğerimizi yakıp dağa kaçırdılar ne hakları vardı buna. Her alanda HDP insan haklarından bahsediyor. Bu mu onların insan hakları savunması çocuklarımızı küçük yaşta dağa götürerek nasıl hak olabiliyor. Biz çocuklarımızı istiyoruz almayana kadar da eylemimiz her hafta sürecek.  Oğlumdan sonra ne uyku uyuyabiliyorum ne düzgün yemek boğazımızdan geçiyor. Artık yeter çocuklarımızı bize versinler anaların gözyaşları dinsin. Anaların gözleri çocuklarının yolunu gözlemesin artık."şeklinde konuştu.

Arslan konuşmasının devamında, “Çocukların dağa götürülmesinin HDP’nin eliyle gerçekleştiğini ifade eden Arslan, HDP’li siyasetçilerin çocukları yurt dışında okurken garibanların çocuklarının dağa kaçırıldığını belirtti. Kürt ve Türklerin kardeştir. Aynı bayrak altında yaşıyoruz. HDP bu kirli siyasetten vazgeçsin garibanların çocuklarını artık dağa götürmeyi bıraksın" diye konuştu.

Oğlu Metin Üstek'in 5 yıl önce piknik bahanesiyle zorla dağa kaçırıldığını, sağlığı el verdikçe oğlunu HDP'den istemek için her perşembe eylem yapacağını belirten anne Emine Üstek de şöyle konuştu: "Ben sağ olduğum müddetçe buraya gelmeye devam edeceğim. Ben oğlumu HDP’den istiyorum, oğlum nerdeyse bana getirsinler. Allah onlardan razı olmasın çocuklarımızı dağa götürenlerden. Milletin çocuklarını dağa götürüyor, Allah onların yardımcısı olmasın."  (İLKHA)

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER