HaberlerGündemEvlatları kandırılarak dağa kaçırılan ailelerin eylemi devam ediyor

Evlatları kandırılarak dağa kaçırılan ailelerin eylemi devam ediyor

​Çocukları PKK tarafından kandırılarak dağa kaçırıldığı gerekçesiyle HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde başlatılan evlat nöbeti Van'da 6'ncı haftada devam ediyor.

Evlatları kandırılarak dağa kaçırılan ailelerin eylemi devam ediyor

Eylemlerini cuma gününden perşembe gününe alan aileler, ellerindeki "Dağları Kurtlara Kuşlara Bırakın", "Çocuklarımızı İstiyoruz", "Çocuklarımız Kimsenin Piyonu Olmayacak", "Artık Yeter! Yakamızdan Düşün" şeklinde yazılı dövizlerle Cumhuriyet Caddesi'nde bir araya geldi. HDP ve PKK aleyhine sloganlar atan aileler İl Başkanlığı önüne kadar yürüdü.

HDP Van İl Binası önüne gelen aileler yüksek sesle slogan atarak dağa kaçırılan çocuklarını PKK ve HDP'den istedi.

Parti binası önünde toplanan ailelerin eylemi partililer tarafından yüksek sesle çalınan müziklerle sabote edildi. HDP'lilere tepki gösteren aileler, çocuklarını almadan eylemlerini sonlandırmayacaklarını vurguladılar.

Çocukları kandırılarak kaçırılan acılı aileler eylemlerini sürdürürken, HDP Van İl Binasının balkonunda bulunan partililer de "keyif sigarası" içtikleri görüldü.  

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER