HaberlerGündemEvlat nöbetini sürdüren ailelere destek ziyaretleri devam ediyor

Evlat nöbetini sürdüren ailelere destek ziyaretleri devam ediyor

PKK tarafından çocukları kandırılarak dağa götürüldüğü gerekçesiyle HDP Diyarbakır İl Binası önünde evlat nöbeti tutan ailelerin 568'inci gününde umutlu bekleyişlerine devam ederken STK'ların destek ziyaretleri de sürüyor.

Evlat nöbetini sürdüren ailelere destek ziyaretleri devam ediyor

HDP Diyarbakır İl Binası önünde evlat mücadelesini sürdüren ailelere destek ziyaretinde bulunan İslam Barış Gücü Kurucusu Dünya Dilleri Merkezi ve Yeryüzü Halkları Dostluk Vakfı Genel Başkan'ı Selamettin Tellioğlu, Karadeniz annelerinden getirdiği tülbentleri hediye etti.

Beraberindeki heyetle birlikte aileleri dinleyen Tellioğlu, Hazreti Muhammed'in (Sallallahu Aleyhi Vesellem) "Zalime de mazluma da yardım edin." Hadis-i Şerifindeki emri gereğince Diyarbakır'daki evlat nöbeti tutan ailelerin yanında olduklarını vurguladı.

Zulmün karşısında birlik olma çağrısında bulunan Tellioğlu, "Bırakın şu düşmanlık taşıyan ucuz kafaları gelin gerçeği, hakkı görelim ve tabi olalım. İslam barış gücünü kuvvetlendirelim. Bölgede ve dünyada zulmü konuşturmayalım, barışı ve huzuru oluşturalım." şeklinde konuştu.

Tellioğlu, "İnsanlığa zulmeden siyonistlerin, emperyalistlerin ve zalimlerin bugünden sonra hiçbir malını ve hizmetini almayıp bütün dünyada boykot ediyoruz. Bu boykot Birleşmiş Milletlerde veto haksızlığı kaldırılıncaya, oy çokluğuyla uygulanıp yazılıncaya ve Filistin'deki işgal bitinceye kadar devam edecek. Bölgede ve dünyada terör bitinceye ve aileler çocuklarına kavuşuncaya kadar Diyarbakır Anneleri'nin yanındayız." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER