HaberlerGündemEvlat nöbetindeki aileler Gara'da katledilenler için ağıt yakıyor

Evlat nöbetindeki aileler Gara'da katledilenler için ağıt yakıyor

Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan aileler, dün Gara'dan gelen haberle yıkıldı. Ailelerden bazıları fenalık geçirirken bazıları da ağıt yakmaya devam ediyor.

Evlat nöbetindeki aileler Gara'da katledilenler için ağıt yakıyor

5 Eylül 2019 tarihinden itibaren HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde, PKK tarafından kaçırılan evlatları için mücadelelerini sürdüren aileler dün Gara bölgesindeki mağarada katledilen asker ve polisler için ağıtlar yakıyor.

Evlat nöbetindeki 8 ailenin çocuğunun katledildiğinin Diyarbakır Valiliği tarafından açıklanmasının ardından çocuklarına umutla kavuşmayı bekleyen aileler fenalık geçirdi.

Evladı katledilen aileler dün Malatya'da evlatlarının naaşlarını teşhis ettikten sonra memleketlerinde defnetmeye götürürken geride kalan aileler yas tutuyor.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER