HaberlerGündemEvlat nöbetindeki aileler Gara'da katledilenler için ağıt yakıyor

Evlat nöbetindeki aileler Gara'da katledilenler için ağıt yakıyor

Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan aileler, dün Gara'dan gelen haberle yıkıldı. Ailelerden bazıları fenalık geçirirken bazıları da ağıt yakmaya devam ediyor.

Evlat nöbetindeki aileler Gara'da katledilenler için ağıt yakıyor

5 Eylül 2019 tarihinden itibaren HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde, PKK tarafından kaçırılan evlatları için mücadelelerini sürdüren aileler dün Gara bölgesindeki mağarada katledilen asker ve polisler için ağıtlar yakıyor.

Evlat nöbetindeki 8 ailenin çocuğunun katledildiğinin Diyarbakır Valiliği tarafından açıklanmasının ardından çocuklarına umutla kavuşmayı bekleyen aileler fenalık geçirdi.

Evladı katledilen aileler dün Malatya'da evlatlarının naaşlarını teşhis ettikten sonra memleketlerinde defnetmeye götürürken geride kalan aileler yas tutuyor.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER