HaberlerGündemEvlat nöbeti tutan anneler Gara’da katledilen askerin ailesini ziyaret etti

Evlat nöbeti tutan anneler Gara’da katledilen askerin ailesini ziyaret etti

Diyarbakır’da evlat nöbeti tutan anneler, Gara’da katledilen Malatyalı Jandarma Astsubay Semih Özbey’in ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Evlat nöbeti tutan anneler Gara’da katledilen askerin ailesini ziyaret etti

PKK tarafından dağa kaçırılan çocukları için HDP Diyarbakır İl Başkanlığı binası önünde oturma eylemi yapan aileler, Gara’da katledilen Malatyalı Jandarma Astsubay Semih Özbey’in ailesine taziye ziyaretinde bulunmak üzere Malatya’ya geldi.

Aileleri misafir eden Vali Aydın Baruş, kendileriyle tanışıp tek tek hikayelerini dinledi. Vali Baruş, tüm çocukların kurtulana kadar mücadelelerinin devam edeceğini söyledi.

Geçen günlerde Irak’ın Gara Bölgesinde katledilen görevliler için tek tek taziye ziyaretine çıktıklarını belirten Diyarbakır anneleri, Malatya’yada Jandarma Astsubay Semih Özbey'in ailesini ziyaret ederek acılarını paylaştıklarını belirttiler.

Anneler, "Şehit annesi Sadiye Özbey’e bu zorlu zamanda destek olmak amacıyla geldik. Bu şehitler hepimizin şehidi, bu evlatlar hepimizin evladı. Bu nedenle onların acılarını derinden hissediyoruz.” dediler.

Polis memuru Vedat Kaya’nın Mardin’de ailesini, Tankçı Er Adil Kabaklı’nın Gaziantep’te bulunan ailesini ziyaret ettiklerini, burada da Jandarma Astsubay Semih Özbey’in ailesini ve kabrini ziyaret ettiklerini belirten Diyarbakır anneleri, buradan Şanlıurfa, Gaziantep ve diğer illerde bulunan ailelerinin acılarına ortak olmaya devam edeceklerini söylediler.

Vali Aydın Baruş ise ailelere hitaben yapmış olduğu konuşmada, “Sizlerle birlikte sabırla mücadele eden ailelerimizin bazılarının evlatlarının da aynı şekilde şehit olduğunu duyduk ona da çok üzüldük. Bizi üzüntüye gark etti. Ama PKK’nin karşısında dimdik durmaya devam edeceğiz. Sizin sabrınız ve metanetiniz onları pes ettirecek. Bu hainlere hiçbir zaman devletimiz kesinlikle taviz vermedi. Sizlerde bu sabrı gösterdiğiniz için, bu mücadele de yer aldığınız için sizleri tebrik ediyoruz. Bizlerde buradan dualarımızla her zaman destek olmaya çalışıyoruz. İnşallah ailelerimiz çocuklarına kavuşur, hasretle kucaklaşırlar. PKK terör örgütünün bir hiç uğruna evlatlarımızı şehit etmesine devletimiz kesinlikle müsaade etmeyecek.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER