HaberlerGündemEvlat nöbeti tutan ailelerden Gara'daki katliama tepki

Evlat nöbeti tutan ailelerden Gara'daki katliama tepki

Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde 532 gündür evlat mücadelesini sürdüren aileler, Gara'da PKK'nin katlettiği 13 kişinin yasını tutarken tepkilerini bir basın açıklamasıyla dile getirdi.

Evlat nöbeti tutan ailelerden Gara'daki katliama tepki

Pençe Kartal-2 Harekât bölgesinde yer alan Gara'da bir mağarada PKK tarafından alıkonulan ve katledilen 13 kişiden 8'inin Diyarbakır'da evlat mücadelesi veren ailelerin çocukları olduğu öğrenildi.

Çocukları katledilen aileler defin işlemleri için memleketlerine giderken geride kalan aileler, HDP Diyarbakır İl Binası önünde bir açıklama yaptı.

Ayşegül Biçer'in okuduğu açıklamada, katliama tepki gösterilerek şu ifadeler kullanıldı:

Diyarbakır'da evlat nöbeti tutan aileler olarak başta sayın Cumhurbaşkanımıza, sayın Bakanımız Süleyman Soylu'ya ve tüm kolluk kuvvetlerimize gösterdikleri çaba için teşekkür ediyoruz. Maalesef hain terör örgütü PKK bir kez daha alçak yüzünü göstererek silahsız masum vatandaşlarımızı 'sağ olarak kurtulmasın' diye canice katledip 13 masumu şehit etmiştir. Yapılan bu saldırı tüm insanlığa yapılmıştır. Biz evlat nöbeti tutan aileler olarak tek bir evladımız kalıncaya kadar asla mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz.

Çocuğu kandırılarak dağa götürülmüş tüm ailelere seslenen Biçer, "Bugün birlik ve beraberlik günüdür. Gelin hep beraber tek yürek olup evlatlarımızı kurtaralım. Hain PKK ve uzantısı HDP, bizi mücadelemizden vazgeçirip yıldırmak için bazen tehdit etti, saldırdı ya da çocuklarımızın öldüğü yönünde haberler yaptılar. Ama biz mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

"PKK'nin cani yüzünü görün ve teslim olun!" diyerek kandırılarak kaçırılan çocuklara seslenen Biçer, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sözde demokratlar, sanatçılar, akademisyenler ve insan hakları savunucuları unutmasınlar ki haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Biz tüm zorluklara rağmen çocuklarımız için nöbetimize devam edeceğiz. Kimse bizi yıldıramaz."

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER