HaberlerGündemEvin bir bölümü yıkılan aileye yardım edildi

Evin bir bölümü yıkılan aileye yardım edildi

Batman’da iki odalı topraktan yapılan eski evin bir bölümü yıkılması sonucu yardım çağrısında bulunan Ay ailesine yardım edildi.

Evin bir bölümü yıkılan aileye yardım edildi

İLKHA'nın, Batman’da iki odalı topraktan yapılan eski evin bir bölümü yıkılan 7 kişilik Ay ailesinin yaşadığı mağduriyeti "Evin bir bölümü yıkılan aile yardım bekliyor" başlığıyla gündeme getirmesinin ardından Batman Valiliği Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü harekete geçti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ümit Çiçek'in talimatı üzerine kurum yetkilileri mağdur Ay ailesini evinde ziyaret etti.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Ay ailesine 3 bin 149 TL tek seferlik sosyo-ekonomik destek verdi.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü yaptığı açıklamada, “Habere konu olan aileye, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak inceleme gerçekleştirilmiş olup, hizmet modellerimizden Sosyo-Ekonomik Destek (SED) kapsamında tek seferlik 3 bin 149 TL destek sağlanmıştır.” denildi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER