HaberlerGündemEsnaf Kuruluşu Yöneticilerine Seminer

Esnaf Kuruluşu Yöneticilerine Seminer

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne (MESOB) bağlı odaların yönetim ve denetim kurulu üyeleri ile genel sekreterlerine denetim konusunda TESK Müfettişi Atakan Çelik tarafından seminer verildi.

Esnaf Kuruluşu Yöneticilerine Seminer
Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne (MESOB) bağlı odaların yönetim ve denetim kurulu üyeleri ile genel sekreterlerine denetim konusunda TESK Müfettişi Atakan Çelik tarafından seminer verildi.

Esnaf Sarayı’ndaki seminerin açılışında konuşan MESOB Başkanı Şevket Keskin, “Hesabı vermeden kendimizi hesaba çekmeliyiz. Bu hem dünya hayatında ve hem de ahret hayatında böyledir. Önemli olan hepimiz yönetim, denetim ve disiplin kurullarımız dahil, genel sekreterlerimiz dahil, hesaba çekilmeden hesap verebilmeliyiz. Burada sadece başkanlar değil, imza atan herkes başkan gibi sorumludur. Yarın çıktığınız zaman, ‘efendim biz gittikte, başkan bize bir şey sormadı, bizde imza attık’ asla böyle bir şey olmaz. Bütün yönetim kurulu üyeleri aylık bilançoları görüp okumak zorundasınız. Denetim Kurulu, her ay bir rapor yazmak zorundadır. Denetim Kurulu’na büyük görev düşmektedir. Her 3 ayda bir denetim raporunu çıkartmak zorundadır. Yarın, ‘Biz gittik, denetim kuruluyuz, kimse bizden bir şey sormadı, başkan da bize bir şey demedi’ diyemezsiniz. Odaların genel sekreterleri başkan kadar yetkilidir. Bakanlık, başkanlar kadar genel sekreterlere imza yetkisi verdi. Odalarda yanlış bir şey olduğunda, kanunlara ve nizamlara uyulmadığı zaman genel sekreterler imza koymayabilecektir” ifadelerini kaydetti.

Keskin, “Bize 39 odamı bağlı. Bu odalar benim yumuşak karnım olmayacak. Biz her devlete, hem millete ve en büyük hesabı da Allah’a vereceğiz. O nedenle hesaba çekilmeden hesap vermek budur. 39 odamız benim karın boşluğum olmayacak, sırtım gibi sağlam olacak” diye konuştu.

Seminerde TESK Müfettişi Atakan Çelik tarafından, esnaf ve sanatkarlar odalarının yönetim, denetim, disiplin ve genel sekreterlerine Denetim Yönergesi konusunda seminer verdi.

Seminere MESOB Başkanı Şevket Keskin ile birlikte oda başkanları, yönetim kurulu üyeleri, denetim ve disiplin kurulu üyeleri ile genel sekreterler katıldılar.

İLGİLİ HABERLER

Türkiye'de bir günde 6 bin 682 Covid-19 hastası iyileşti 137 kişi hayatını kaybettiTürkiye'de bir günde 6 bin 682 Covid-19 hastası iyileşti 137 kişi hayatını kaybettiAdıyaman'da meydana gelen trafik kazasında 9 kişi yaralandıAdıyaman'da meydana gelen trafik kazasında 9 kişi yaralandıSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerini kabul ettiSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerini kabul ettiEvini yangında kaybeden aileye yeni evlerinin anahtarı teslim edildiEvini yangında kaybeden aileye yeni evlerinin anahtarı teslim edildiBakan Pekcan'dan kadın kooperatiflerine hibe desteği açıklamasıBakan Pekcan'dan kadın kooperatiflerine hibe desteği açıklaması
SIRADAKİ HABER