HaberlerGündemEsnaf Kabine toplantısından çıkacak kararları bekliyor

Esnaf Kabine toplantısından çıkacak kararları bekliyor

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün Beştepe'de toplanacak. Kabine toplantısının en önemli gündem maddesi, Coronavirus'le mücadele çalışmaları ve alınan tedbirler olacak.

Esnaf Kabine toplantısından çıkacak kararları bekliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 5 günlük Rize programı nedeniyle pazartesi günü yapılamayan kabine toplantısının, bugün Beştepe'de yapılması planlanıyor.

Hem ülke gündeminin hem de dış gündemin ele alınacağı kabine toplantısında, öncelikle uygulamaları devam eden Coronavirus tedbirleri değerlendirilecek.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın kabineye brifing vereceği toplantıda okulların kontrollü şekilde açılmasına bağlı olarak önümüzdeki dönemde atılacak adımlar ele alınacak. Toplantıda dünyadaki aşı araştırmaları ve yerli aşı çalışmalarındaki son durum değerlendirilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlık edeceği toplantıda kısıtlamalarla ilgili yeni kararlar alınması bekleniyor. Hafta içi kısıtlamalarında saatlerin daraltılabileceği, başta lokantalar olmak üzere il bazında kontrollü esnetmeye gidilebileceği belirtiliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, esnafa yönelik tedbirlerle ilgili daha önce "Vakaların belirli bir sayının altına düşmesiyle birlikte esnafımıza yönelik kısıtlamaların kademeli olarak gevşetilmesiyle ilgili takvimi de başlatmayı planlıyoruz." açıklamasını yapmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantının ardından alınan kararları kamuoyu ile paylaşacak.

İLGİLİ HABERLER

HAK-İŞ Genel Başkanı Arslan: Taşeron sisteminin kaldırılması büyük bir reformdurHAK-İŞ Genel Başkanı Arslan: Taşeron sisteminin kaldırılması büyük bir reformdurKış lastiği denetiminde 4 bin 768 işlem yapıldıKış lastiği denetiminde 4 bin 768 işlem yapıldıMardin’de 2020’de kaç çift evlendi, kaç çift boşandı?Mardin’de 2020’de kaç çift evlendi, kaç çift boşandı?Cizre Kızılay gönüllülerinden sağlık çalışanlarına teşekkür ziyaretiCizre Kızılay gönüllülerinden sağlık çalışanlarına teşekkür ziyaretiİkinci el araç piyasasının hareketlenmesini bekliyorlarİkinci el araç piyasasının hareketlenmesini bekliyorlar
SIRADAKİ HABER