HaberlerGündemEskişehir"de "Olimpik Gün Koşusu' Başlıyor

Eskişehir"de "Olimpik Gün Koşusu' Başlıyor

Türkiye Milli Olimpiyatlar Komitesi, Gaziantep, Eskişehir ve Mersin’de gerçekleştirilecek olan ‘Olimpik Gün Koşusu’ münasebetiyle Eskişehir’de basın mensuplarını yönelik bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Eskişehir"de "Olimpik Gün Koşusu' Başlıyor
Türkiye Milli Olimpiyatlar Komitesi, Gaziantep, Eskişehir ve Mersin’de gerçekleştirilecek olan ‘Olimpik Gün Koşusu’ münasebetiyle Eskişehir’de basın mensuplarını yönelik bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Düzenlenen toplantıda konuşan Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Boğaziçi Komisyon Kurulu Başkanı Nihat Usta, Eskişehir’le uzun zamandan beri sporun değişik branşlarında Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin etkinliklerinde beraber çalıştıklarını ifade etti. Usta, Eskişehir’in ülkenin parlayan yıldızı yükselen bir kenti olduğunu belirterek Olimpik Gün Koşusu'nun Eskişehir ayağında başarılı olacağımıza inandıklarını belirtti. 2020 Olimpiyatları hakkında bilgi veren Usta, ‘‘2020 Olimpiyatlarında birinci elemeyi kazanan 3 yer var Japonya’nın başkenti Tokyo, İspanya’nın başkenti Madrid ve İstanbul. Bu 3 kentten birisi yapacak oyunları. Hiç olmadığı kadar şansımız yüksek. Sonuçta bu 3 kentten birisi yapacak. Bunun kararı 7 Eylül’de Arjantin’in başkenti Buenos Aires’de verilecek. Gerek Tokyo, gerek Madrid, gerekse İstanbul değerlendirildi. Üç kent için de pozitif bir rapordur. En büyük destek halkın ilgisi ile olacaktır. Buna da basın sahip çıkıp halka yansıtarak ortaya çıkartacaktır. Tokyo’nun en kötü tarafı yaşadığı olaylardır. Madrid’in en büyük eksiği ekonomik tarafıdır. Biz İstanbul’un desteklenmesini bekliyoruz’’ şeklinde konuştu.

Ardından konuşan Eskişehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hüseyin Aksoy, ‘Olimpik Gün Koşusu’ etkinliğinin 2020 olimpiyatlarına hazırlanılması açısından çok önemli olduğunu ifade etti. Aksoy, ‘‘Bu etkinlik yıllardır yapılıyor. 27 yıldır 205 ülkede eş zamanlı olarak gerçekleştirilen bir proje. Bu proje bizim ve Bakanlığımız için ayrı bir önem taşıyor. Önemli olan sporu teşvik etmek. 2020’ye hazırlanan ülkemizde olimpiyat ruhunu geliştirmek. Bu kapsamda Milli Olimpiyat Komitesi, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa olarak yapmış olduğumuz bir çalışma. Bu yıl Kent Park'ta yapıyoruz ve tüm halkımızı bekliyoruz’’ diye konuştu.

Basın açıklaması, konuşmaların ardından, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Boğaziçi Komisyon Kurulu Başkanı Nihat Usta, Eskişehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hüseyin Aksoy, Eskişehir Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Erdoğan, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Temsilcisi Tugay Aladağ, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Spor Faaliyetleri Şube Müdürü Neşet Arduş, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Boğaziçi Komisyonu üyesi Pelin Çelik, olimpiyat tişörtlerini ellerine alarak hatıra fotoğrafı çektirmesi ile son buldu.

İLGİLİ HABERLER

İzmir'de 3,6 büyüklüğünde depremİzmir'de 3,6 büyüklüğünde depremKar yağışı birçok ilde etkili olduKar yağışı birçok ilde etkili olduİstanbul'da PKK operasyonu: 8 gözaltıİstanbul'da PKK operasyonu: 8 gözaltıWhatsApp geri adım attı: Gizlilik sözleşmesinin tarihini ertelediWhatsApp geri adım attı: Gizlilik sözleşmesinin tarihini ertelediPervari'de yoğun kar yağışından kapanan 12 köyün yolu ulaşıma açıldıPervari'de yoğun kar yağışından kapanan 12 köyün yolu ulaşıma açıldı
SIRADAKİ HABER