HaberlerGündemEşinin terk ettiği kadın çocuklarıyla trafoda yaşam mücadelesi veriyor

Eşinin terk ettiği kadın çocuklarıyla trafoda yaşam mücadelesi veriyor

İki küçük çocuğu ile atıl durumdaki trafo binasında yaşamını sürdürmeye çalışan Sacide Yaman, kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor.

Eşinin terk ettiği kadın çocuklarıyla trafoda yaşam mücadelesi veriyor

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yaşayan Sacide Yaman, 2 yıl önce eşi tarafından terk edilince 3 ile 9 yaşındaki iki çocuğu ile ortada kaldı.

Kaldığı evin kirasını ödeyemeyen Anne Yaman, 9 ay önce Atatürk Mahallesi’nde bulunan atıl durumdaki boş trafo binasına yerleşmek zorunda kaldı.

Elektriği suyu olmayan, tuvaleti bulunmayan boş trafonda yaşam mücadelesi veren Sacide Yaman, komşularının yardımlarıyla geçinmeye çalışıyor.

İLKHA muhabirine konuşan Sacide Yaman, havanın çok soğuk olduğu günlerde komşularına sığınmak zorunda kaldığını ve kendilerine uzanacak bir yardım elini beklediğini söyledi.

Eşinin terk ettiği kadın çocuklarıyla trafoda yaşam mücadelesi veriyor

Sacide Yaman

“Trafonun odası, tuvaleti, suyu, elektriği yok, bakanım da yardım edenim de yok”

Anne Yaman, “Eşimin borçları çıktı, sonra ayrıldık, nerede olduğunu bilmiyoruz. 2 yıldır hiç haber almamışım ondan. Eşim ile ayrıldıktan sonra ev kirası, elektrik ve su faturalarını ödeyemeyince boş olan bu trafoya yerleşmek zorunda kaldım. Halimiz ortadadır, burada yaşamaya çalışıyoruz. Buranın tuvaleti yok, suyu yok, elektriği yok. Benim bir bakanım yok, yardım edenim yok.” dedi.

Eşinin terk ettiği kadın çocuklarıyla trafoda yaşam mücadelesi veriyor

“Yardım bekliyoruz, yardıma muhtacız”

Yetkililerden ve hayırseverlerden yardım bekleyen Sacide Yaman, şöyle dedi:

“9 ay önce buraya taşındım, kış gelince çok zorlanmaya başladık. İki küçük çocuğum var, havalar çok soğuk olduğu zaman komşulara sığınmak zorunda kalıyorum. Usandım burada yaşamaktan. Birileri bir yardım ederlerse çok iyi olur. Yaşayabileceğim bir ev verirlerse çok mutlu olurum. Ya da yardım etseler buraya biraz bakım yapılırsa çok iyi olacak. Şu an yardım bekliyoruz, yardıma muhtacız. Durumumuz ortadadır, kimin elinden ne geliyorsa Allah rızası için yardım etsin.”

Eşinin terk ettiği kadın çocuklarıyla trafoda yaşam mücadelesi veriyor

Kızıltepe Umut Kervanı üyesi Şemsettin Alkan

Umut Kervanından hayırseverlere çağrı: Gelin el birliği ile burayı yaşanabilir bir yer haline getirelim

Aileden yeni haberdar olduklarını ve hemen gıda yardımında bulunduklarını aktaran Kızıltepe Umut Kervanı üyesi Şemsettin Alkan ise hayırseverlere yardım çağrısında çağrıda bulundu.

Alkan, “Geçtiğimiz günlerde mahallede daha önce tespit ettiğimiz ailelere gıda yardım dağıtırken aileden haberdar olduk. Gelip baktığımızda bu acı tablo ile karşılaştık. Burası eski bir trafodur. Bu elektrik trafo binasının içinde yaşamak zorunda kalmışlar. Geçim adına bir şeyleri yok, tabi biz biraz gıda yardımında bulunduk, fakat burası yaşanabilecek bir yer değil. Aydınlatma için komşulardan seyyar çekmişler. Kışın soğuktur burası. Ne yakacak kömürleri ne de sobaları var. Çok soğuk olduğu zaman komşularında yatıyorlar. Hayırseverlere çağrıda bulunuyoruz: Gelin el birliği ile bu ailemize yardım edelim, burayı yaşanabilir bir yer haline getirelim.” diye konutu.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER