HaberlerGündemEreğli' de 'Masum Eller Kirlenmesin' projesi

Ereğli' de 'Masum Eller Kirlenmesin' projesi

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde sokak çocuklarına yönelik 'Masum Eller Kirlenmesin' projesi protokol imza töreni gerçekleştirildi. Törende konuşan Kaymakam Çay, "Amacımız; sokak çocuklarının topluma kazandırılması." dedi.

Ereğli' de 'Masum Eller Kirlenmesin' projesi
Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde sokak çocuklarına yönelik 'Masum Eller Kirlenmesin' projesi protokol imza töreni gerçekleştirildi. Törende konuşan Kaymakam Çay, "Amacımız; sokak çocuklarının topluma kazandırılması." dedi.

    Proje kapsamında kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, İlçe Emniyet Müdürü Timur Özgen, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın yanı sıra Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Ereğli Eğitim Fakültesi, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü ve İş Kur yetkilileri katıldı.

    Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, 'Masum Eller Kirlenmesin' projesinin Ereğli halkı adına önem arz ettiğini belirtti. Çay "Sokakta dilenen ve dilendirilen çocuklarımızın topluma kazandırılması için, “Masum Eller Kirlenmesin” projemizi başlattık. Haziran ayında başlayan çalışmalarımızda bugün protokol imzalarımızı da atarak, hayata en kısa sürede geçirmeyi planlıyoruz. Bu çalışmaya başladığımızda toplam 30-32 çocuğumuz vardı. Çocuklar ve aileleri ile yaptığımız çalışmalara sonucunda bu sayı 12’ye indi. Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü Yetkililerimiz çocuklar ve aileleri ile bire bir konuşma yaparak ailelerimizi ikna ettiler. Etkileşim bu projede büyük rol oynuyor. Projemizde emin adımlarla ilerleyeceğiz." dedi.

    İlçe Emniyet Müdürü Timur Özgen sinevizyon eşliğinde proje hakkında açıklamalarda bulundu. Özgen, "Bu projedeki amacımız; sokakta dilenen veya dilendirilen çocuklarımızın topluma kazandırılması, ve bu yaptıkları işten vazgeçirilmeleridir. Projemiz; Karadeniz Ereğli Belediyesi, Aile Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi ve İş Kur işbirliğiyle yürütülmektedir. Öncelikle mevcut hedeflediğimiz çocukların, hizmet vermek istediğimiz çocukların tespitini yapmak, ondan sonra da yapmış oldukları fiilden onları vazgeçirmeyi kolaylaştırıcı devletin tüm imkânlarını tüm Karadeniz’de kullanmak. Çocuklarımız ailelerine, sosyal hayata ve çevrelerine yararlı hale getirmek istiyoruz. Projemizde süre olarak 12 ay belirlendi. Haziran ayında başlayan projemiz inşallah 2015 yılında da devam edecek. Sonuç alınıncaya kadar bu çalışmayı uzatabiliriz. Projemiz 9-16 yaş arasındaki çocuklarımızı baz alarak hazırladık." şeklinde konuştu.

    Toplantı daha sonra protokol imza töreninin ardından sona erdi.

İLGİLİ HABERLER

Türkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan Tekin
SIRADAKİ HABER