HaberlerGündemErdoğan: Yandaş sendikaya boyun eğmeyen okul müdürleri tasfiye edildi

Erdoğan: Yandaş sendikaya boyun eğmeyen okul müdürleri tasfiye edildi

Türk Ocakları Nevşehir Şube Başkanı Av. Mesut Erdoğan, yandaş sendikaya boyun eğmeyen, çalışkan, başarılı; veliler ve öğrenciler hatta şehir tarafından sevilen ve sayılan okul müdürlerinin tasfiye edildiğini söyledi. Erdoğan, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek ile ilçe milli eğitim müdürlerini, ektikleri son nifak ve düşmanlık tohumları sebebiyle de kınadı.

Erdoğan: Yandaş sendikaya boyun eğmeyen okul müdürleri tasfiye edildi
Türk Ocakları Nevşehir Şube Başkanı Av. Mesut Erdoğan, yandaş sendikaya boyun eğmeyen, çalışkan, başarılı; veliler ve öğrenciler hatta şehir tarafından sevilen ve sayılan okul müdürlerinin tasfiye edildiğini söyledi. Erdoğan, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek ile ilçe milli eğitim müdürlerini, ektikleri son nifak ve düşmanlık tohumları sebebiyle de kınadı.

Türk Ocakları hizmet binasında basın toplantısı düzenleyen Nevşehir Şube Başkanı Av. Mesut Erdoğan, sözlerine Milli Eğitim Bakanlığı’ndaki faşizan uygulamaları protesto ettiklerini belirterek başladı. Nevşehir’in bu haftaya büyük bir gerginlik ve sinir harbi ile girdiğini kaydeden Erdoğan, "Bu gerginliğin sebebi de ayrılıkçı, ayrıştırıcı, düşmanlık ve nifak tohumları eken ve ekmeye de devam eden il ve ilçe milli eğitim müdürleri ile bunların akıl hocaları sarı sendikacılardır. Nevşehir’de tetikçilik yapan ve aynı zamanda İslam ahlakını dillerinden düşürmemelerine rağmen, kul hakkı yemekten geri durmayan Türk ve Türk milliyetçisi düşmanı bürokratların yapmış oldukları okul müdürleri kıyımı ve partizan kadrolaşmadır. Görevden alınan okul müdürlerinin tamamına yakınının Nevşehir Türk Ocağı üyesi olması dikkat çekicidir." dedi.

Erdoğan, Türkiye’de MEB yasası olarak bilinen, adında milli olan ancak yaptıkları ile millilikten çok gayri Milli Eğitim Bakanlığı’nın, 'demokratik kültür içerisinde yeni müdürler seçilecek diyerek halkı kandırması' sonucu, görevini layıkı ile yapan, çalıştıkları okullarının ilerlemesi ve öğrencilerinin gelişimi için gecesini gündüzüne katan Nevşehir’de 64, ülke genelinde 7 bin okul müdürünün görevlerine son verildiğini belirtti. Okul aile birliği başkanı, yardımcısı, öğrenci meclis başkanı ve öğretmenlerin puanlamalarının hiçbir değerinin olmadığının ortaya çıktığını anlatan Erdoğan, şunları ifade etti: "Bu durum bakanlığın ve mevcut bürokratlarının insanları aldattığını bir defa daha göstermektedir. Geçerli olanın, yandaş sendika diye tabir edilen Eğitim Bir Sen üyesi yeni atanan milli eğitim müdürleri ve şube müdürleri tarafından verilen puanlar olduğu ortadadır. Görevden alınan müdürlerin yandaş sendika zihniyeti ile bir alakalarının olmadığı tüm Nevşehir ve Türkiye kamuoyu tarafından bilinmektedir. Listeleri incelediğimizde görünen şudur: Toplum nazarında hiçbir kıymeti ve itibarı kalmamış olan yandaş sendikaya boyun eğmeyen, çalışkan, başarılı, veliler ve öğrenciler hatta şehir tarafından sevilen ve sayılan okul müdürü tasfiye edilmiştir. Bu okul müdürlerinin büyük bir çoğunluğu Türk Eğitim Sendikası üyesi Türk milliyetçisi müdürlerdir. Bir kısmı ise Aktif Sen ve Eğitim Sen üyesi müdürlerdir. Bu durum dahi ülkemizin zenginliği, birliği ve hoşgörüsünün eseridir. İnsanları dünya görüşlerine bakarak kıyım yapmak, tabiri caizse ateşle oynamaktır. Tasfiye edilen bu okul müdürleri değildir. Tasfiye edilen; milli birliğimiz, kardeşliğimiz, toplumsal barıştır. Görülen odur ki bu gibi hasletler, il ve ilçe milli eğitim müdürleri için bir kıymet ifade etmiyor."

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ’NE TEPKİ

Basın açıklamasında İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerine tepki gösteren Erdoğan şöyle konuştu: "İl Milli Eğitim Müdürlüğü makamı sadece tayin, atama ve makam odası tefriş makamı değildir. İl Milli Eğitim Müdürü Nevşehir’deki bally çeken, çakmak gazı koklayan öğrencileri bilmekte midir? Zannımca hayır. Alkol ve sigara bağımlılığı ile mücadele etmekte midir? Zannımca hayır. O halde niçin orda oturmaktadır? Yoksa sürücü kursları sınavlarında imza atıp harcırah almak için mi İl Milli Eğitim Müdürlüğü yapmaktadır. Makam ve mevki işleri geleceğimiz olan çocuklarımızın gelişiminden çok daha mı önemlidir? Geldiği günden bu güne kadar milli eğitim camiasında ektiği nifak tohumları ile şehrimizi parça parça yapan ve birliğimizi bozan İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek ile ilçe milli eğitim müdürlerini, ektikleri son nifak ve düşmanlık tohumları sebebiyle kınıyoruz. Yaptıkları hatadan ve partizan tutumdan derhal dönmelerini şiddetle tavsiye ediyoruz. Ateşle oynamaktasınız. Toplumu ve milli birliği bölmeye, ayrıştırmaya hakkınız yoktur. Partizanca davranışınız tüm delilleri ile kamuoyunun gözleri önündedir. Sayın Nevşehir Valimizden ve 80 il valimizden bir talebimiz vardır. Milli birliğe en fazla ihtiyacımız olduğu şu günlerde yapılan bu yanlış ve partizanca tutuma Sayın Valimizin derhal el koyacağına inanıyoruz. Şehrimize geldiği ilk günden beri birlik ve beraberlik için büyük gayretler sergileyen Valimizin, bürokratlar tarafından yapılan okul müdürleri kıyımına dur diyeceğine ve şehrimizdeki kardeşliği yeniden tesis edeceği ümidini taşımaktayız."

İLGİLİ HABERLER

​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardı
SIRADAKİ HABER