HaberlerGündemErdoğan’dan Vaniköy Camii paylaşımı: "Aslına uygun şekilde yeniden ayağa kaldıracağız"

Erdoğan’dan Vaniköy Camii paylaşımı: "Aslına uygun şekilde yeniden ayağa kaldıracağız"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tarihi Vaniköy Camii’ndeki yangınla ilgili, "Camimizi inşallah en kısa sürede yüzlerce yıllık tarihi dokusuna ve aslına uygun şekilde yeniden ayağa kaldırarak gelecek nesillere miras bırakacağız.” dedi.

Erdoğan’dan Vaniköy Camii paylaşımı: "Aslına uygun şekilde yeniden ayağa kaldıracağız"

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından bugün yangın çıkan İstanbul'daki tarihi Vaniköy Camii ile ilgili açıklama yaptı.

Caminin en kısa sürede yüzlerce yıllık dokusuna ve aslına uygun şekilde yeniden ayağa kaldırılarak gelecek nesillere miras bırakılacağını belirten Erdoğan, "İstanbul Boğazı’nın sembollerinden biri olan tarihi Vaniköy Camii’nde çıkan yangın hepimizi derinden üzmüştür. Camimizi inşallah en kısa sürede yüzlerce yıllık tarihi dokusuna ve aslına uygun şekilde yeniden ayağa kaldırarak gelecek nesillere miras bırakacağız.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER