HaberlerGündemErdoğan’dan Vaniköy Camii paylaşımı: "Aslına uygun şekilde yeniden ayağa kaldıracağız"

Erdoğan’dan Vaniköy Camii paylaşımı: "Aslına uygun şekilde yeniden ayağa kaldıracağız"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tarihi Vaniköy Camii’ndeki yangınla ilgili, "Camimizi inşallah en kısa sürede yüzlerce yıllık tarihi dokusuna ve aslına uygun şekilde yeniden ayağa kaldırarak gelecek nesillere miras bırakacağız.” dedi.

Erdoğan’dan Vaniköy Camii paylaşımı: "Aslına uygun şekilde yeniden ayağa kaldıracağız"

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından bugün yangın çıkan İstanbul'daki tarihi Vaniköy Camii ile ilgili açıklama yaptı.

Caminin en kısa sürede yüzlerce yıllık dokusuna ve aslına uygun şekilde yeniden ayağa kaldırılarak gelecek nesillere miras bırakılacağını belirten Erdoğan, "İstanbul Boğazı’nın sembollerinden biri olan tarihi Vaniköy Camii’nde çıkan yangın hepimizi derinden üzmüştür. Camimizi inşallah en kısa sürede yüzlerce yıllık tarihi dokusuna ve aslına uygun şekilde yeniden ayağa kaldırarak gelecek nesillere miras bırakacağız.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Metruk binalar tehlike saçıyorMetruk binalar tehlike saçıyorMardin’de “Eren-5” operasyonunda 53 sığınak ile 62 depo kullanılamaz hale getirildiMardin’de “Eren-5” operasyonunda 53 sığınak ile 62 depo kullanılamaz hale getirildiBirçok şahsı tefecilik yoluyla mağdur eden şahıs yakalandıBirçok şahsı tefecilik yoluyla mağdur eden şahıs yakalandıMARSU Genel Müdürü Altunkaynak: “Suya zam yapılmayacak”MARSU Genel Müdürü Altunkaynak: “Suya zam yapılmayacak”Latin Amerika ne demek? Latin Amerika neresi?Latin Amerika ne demek? Latin Amerika neresi?
SIRADAKİ HABER