HaberlerGündemEngelliler, Türkiye Sakatlar Derneği'nin yemeğinde buluştu

Engelliler, Türkiye Sakatlar Derneği'nin yemeğinde buluştu

Türkiye Sakatlar Derneği Elazığ Şubesi tarafından, Elazığ'da engelli dernek başkanları ve üyeleriyle yemekte buluştu.

Engelliler, Türkiye Sakatlar Derneği'nin yemeğinde buluştu
Türkiye Sakatlar Derneği Elazığ Şubesi tarafından, Elazığ'da engelli dernek başkanları ve üyeleriyle yemekte buluştu.

Elazığ İl Özel İdaresi Genel Sektereri Nazif Bilginoğlu'nun da katıldığı yemeğe Elazığ Sakatlar Derneği Başkanı Naci Demirpolat,Türkiye Sakatlar Derneği Genel Başkan Yardımcısı Turhan Hançerli ile çok sayıda engelli vatandaş ve aileleri katıldı.

Elazığ Sakatlar Derneği Başkanı Naci Demirpolat, son 1 yıl içinde yapılan Sosyal Destek Programı (SODES) projeleri hakkında bilgiler verdi. İleri zamanlarda yeni projeler düzenleneceğini ifade eden Demirpolat, "Bu projeler ile engelli kardeşlerimize özgüven geldiğini ve bir şeyleri başardıklarını gördüklerinde daha mutlu olduklarını hissettim. Bu tür projeleri ileriki yıllarda daha kapsamlı bir şekilde engelli kardeşlerimizle beraber yürütüceğiz." dedi.

Türkiye Sakatlar Derneği Genel Başkan Yardımcısı Turhan Hançerli ise "Anayasal düzenlemelerle engelliliğin önlenmesi, engellilerin eğitim, sağlık, rehabilitasyon, istihdam, bakım ve sosyal güvenliğine ilişkin sorunlarının çözümüyle her yönden gelişmelerini ve karşılaştıkları engelleri kaldırmayı sağlayacak tedbirleri almak, toplumsal yaşama katılmalarını sağlamak ve bu hizmetler için gerekli düzenlemeleri yapmak engelli haklarıyla hedeflenmiştir." ifadelerini kullandı.


İLGİLİ HABERLER

​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardı
SIRADAKİ HABER