HaberlerGündemEngelliler İl Spor Merkezi seçmeleri başladı

Engelliler İl Spor Merkezi seçmeleri başladı

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, eğitimli antrenörler gözetiminde engellilere uygun branş seçimi yaparak, çalışmalara hız verdiklerini söyledi.

Engelliler İl Spor Merkezi seçmeleri başladı
Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, eğitimli antrenörler gözetiminde engellilere uygun branş seçimi yaparak, çalışmalara hız verdiklerini söyledi.

Hadi, paralimpik spor dallarından yüzme, okçuluk, halter, yelken, masa tenisi, atletizm, tenis, atıcılık, voleybol, satranç, tekerlekli sandalye basketbol, ampute futbol gibi dallarda faaliyet gösterecek ücretsiz il spor merkezleri için seçmeler yaptıklarını ifade etti.

Menderes Spor Salonu’nda Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Teknik Kurul Başkanı ve Adana Engelliler İl Spor Merkezleri Koordinatörü Nuray Sev Özdemir, Özel Sporcular Federasyonu Teknik Kurul Üyeleri Alper Tekalp ile Nebil Bakırsine’nin yanı sıra farklı branşlarda 20 antrenörün uygun branş seçimine başladıklarını belirten Hadi, “Hedefimiz kentimizde bulunan engellileri evlerinden çıkartarak spora yönlendirmektir. Spor engelliler için hem rehabilitasyon hem de sosyalleşmeleri için önemli bir araçtır. Adana’da ilk kez disiplinli bir program içinde 20 eğitimli antrenör gözetiminde engellilere uygun branş seçimi yaparak çalışmalara hız verdik. Ücretsiz il Spor Merkezleri’nde çalışmalara katılacak adaylar arasından başarılı olanlara lisans çıkartarak müsabakalara katılmalarını sağlayacağız.”

Hadi, Çukurova Üniversitesi ve Adana Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle engelliler il spor merkezlerinde çalışmalara önümüzdeki günlerde başlanacağını, yoğun başvuru gerçekleştiğini, bunun sevindirici olduğunu sözlerine ekledi.

İLGİLİ HABERLER

Tarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandıMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandı​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklaması​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklaması
SIRADAKİ HABER