HaberlerGündemEngelli memur alımı yapılacak

Engelli memur alımı yapılacak

​Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bu ay hem engellilerin hem devlet korumasından yararlanmış gençlerin atamasının yapılacağını açıkladı.

Engelli memur alımı yapılacak

Bakan Selçuk, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koordinasyonunda Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına yerleştirme yapılacağını belirtti.

Selçuk, "Atama yapılacak 2.140 kadro için engellilerin tercih işlemleri bugün başlayacak" dedi.

Adaylar tercih işlemlerini; 13-19 Ocak 2021 tarihleri arasında ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 19 Ocak 2021 günü, saat 23.59'a kadar yapabileceğini ifade etti.  

Adayların, Tercih Kılavuzunda yer alan kadroları tercih edebilmeleri için, öğrenim düzeylerine göre 2018-EKPSS veya 2020-EKPSS'ye girmiş ya da 2018-Kura veya 2020-Kura ile yerleştirme için başvuru yapmış olması gerektiğini hatırlatan Selçuk, tercih işlemlerini ÖSYM’nin internet adresinde (www.osym.gov.tr) yayımlanacak olan “Tercih Kılavuzu”na göre gerçekleştirebileceğini söyledi.

Bakan Selçuk, devlet korumasından yararlanmış bin 93 genç için de tercih işlemlerinin 19 Ocak 2021 saat 23.59’a uzatıldığını açıkladı.  

İLGİLİ HABERLER

Bitlis'in bazı köy ve mezralarında ilan edilen sokağa çıkma yasağı kaldırıldıBitlis'in bazı köy ve mezralarında ilan edilen sokağa çıkma yasağı kaldırıldıŞırnak’ta FETÖ operasyonu: 8 gözaltıŞırnak’ta FETÖ operasyonu: 8 gözaltıHoroz dövüştüren kişiler hakkında cezai işlem yapıldıHoroz dövüştüren kişiler hakkında cezai işlem yapıldıMilli Eğitim Bakanı Selçuk'tan velilere çağrıMilli Eğitim Bakanı Selçuk'tan velilere çağrıNusaybin kırsalında ilan edilen sokağa çıkma yasağı kaldırılıyorNusaybin kırsalında ilan edilen sokağa çıkma yasağı kaldırılıyor
SIRADAKİ HABER