HaberlerGündem“Engelli Hibe Desteği”nden yararlanarak dede mesleğini sürdürüyor

“Engelli Hibe Desteği”nden yararlanarak dede mesleğini sürdürüyor

Nevşehir’de doğuştan ortopedik engeli bulunan Muharrem Karakaya, İŞKUR’un sağladığı “Engelli Hibe Desteği”nden yararlanarak dede mesleğini sürdürüyor.

“Engelli Hibe Desteği”nden yararlanarak dede mesleğini sürdürüyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı “Hayaller Engelsizdir” sloganıyla engelli vatandaşlara sağladığı hibe desteğiyle, engellilerin kendi işlerini kurmalarına imkân sağlıyor.

İstihdamdan hibe desteğine kadar birçok farklı alanda engelli vatandaşlara destek olan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, engelli bireylerin, hayallerini gerçekleştirmesini de destekliyor.

İŞKUR’un engellilere yönelik desteğinin olduğunu öğrendim

Engeli nedeniyle rahat çalışabileceği iş bulmakta zorlandığını ifade eden Karayaka, Engelli Hibe Desteği ile kendi işini kurduğunu söyledi.

Çocukluğundan itibaren hayvancılık yapmanın hayalini kurduğunu vurgulayan Karakaya “Genç yaşlarıma kadar bu işi yaptım. Ancak bir dönem İstanbul’da yaşadım. Orada kendime uygun bir iş bulamadım. Daha sonra memleketime dönerek, bu mesleği sürdürmeye karar verdim. Bu noktada İŞKUR’un engellilere yönelik desteğinin olduğunu öğrendim. Gerekli işlemleri tamamladıktan sonra hızlı bir şekilde desteği aldım. Devletimiz sağ olsun. Şimdi kendi işimi yapıyorum. Rahat ve mutluyum” dedi.

“Aldığım destek sayesinde şu anda 90 hayvanım var”

 İŞKUR’un “Engelli Hibe Desteği”ni bir mucizesi’ olarak gördüğünü belirten Karakaya, sözlerine şu şekilde devam etti:

 “Aldığım destek sayesinde şu anda 90 hayvanım var. Çoğu zaman çocuklarım yardımcı oluyor. Bütün engelli kardeşlerime İŞKUR’a başvurarak, Engelli Hibe Desteğini almasını tavsiye ederim. Kendiişlerinin patronları olsunlar. Siz yeter ki hayal edin. Hayaller engelsizdir.”

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER