HaberlerGündemEngelleri aştılar İstanbul"a ulaştılar

Engelleri aştılar İstanbul"a ulaştılar

Ankara'nın Çankaya Belediyesi, engelli bireylere yönelik Çankaya Ahşap Çocuk Oyuncakları Atölyesi kursiyerlerini İstanbul’a götürdü.

Engelleri aştılar İstanbul"a ulaştılar
Ankara'nın Çankaya Belediyesi, engelli bireylere yönelik Çankaya Ahşap Çocuk Oyuncakları Atölyesi kursiyerlerini İstanbul’a götürdü.

Sosyal Demokrat Belediyeler tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Kentine Güvenen Kentler Buluşması’nda belediyenin engelli bireylere yönelik projesini sergileyen kursiyerler, fuar sonrası İstanbul’u gezme fırsatı buldu. Hayatlarında ilk kez Ankara dışına çıkan kursiyerlerden ortopedik engelli 40 yaşındaki Aynur Akeren, Bakırköy sahilinde duygularını şöyle dile getirdi: “20 yıl boyunca evimden dışarı çıkamadım, şimdi İstanbul'dayım. Gerçekten çok mutluyum, evimden dışarı çıkamazken buralara gelebilmek, denizi görmek benim için hayaldi, şimdi gerçek oldu.”

22 yaşındaki Murat Yılmaz da Çankaya Ahşap Oyuncak Atölyesi'yle hayatının değiştiğini belirterek, “Daha önce sokaklarda kağıt toplayıcılığı yapıyordum, şimdi oyuncak yapıyorum. Benim küçükken hiç böyle oyuncaklarım olmadı, ama şimdi kendim yapıyorum.” diye konuştu. İstanbul’dan ve denizden çok etkilendiğini söyleyen Yılmaz, “Denizin bu kadar büyük olabileceğini düşünmemiştim, çok güzel ve korkutucu. Ben şimdiden Ankara’yı özledim.” ifadesini kullandı.

Bir diğer kursiyer 20 yaşındaki Galip Can Gülcemal ise kendisini en çok boğaz köprüsünün etkilediğini ifade etti.

İLGİLİ HABERLER

Türkiye’de aşı yaptıranların sayısı 950 bini geçtiTürkiye’de aşı yaptıranların sayısı 950 bini geçtiYoğun kar ve tipi nedeniyle oluşan elektrik arızası köylüler tarafından giderildiYoğun kar ve tipi nedeniyle oluşan elektrik arızası köylüler tarafından giderildiGizli buzlanma Diyarbakır'ın birçok noktasında kazaya sebep olduGizli buzlanma Diyarbakır'ın birçok noktasında kazaya sebep olduNusaybin Kaymakamı Temizkan Mardin Valiliği Hukuk Müşavirliği görevine atandıNusaybin Kaymakamı Temizkan Mardin Valiliği Hukuk Müşavirliği görevine atandıSeyir halindeki araçta video çekerken kaza yaptıSeyir halindeki araçta video çekerken kaza yaptı
SIRADAKİ HABER