HaberlerGündemEnerji Bakanlığına 20 uzman yardımcısı alacak

Enerji Bakanlığına 20 uzman yardımcısı alacak

​Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, KPSS'den en az 75 puan alan ilgili bölümün fakültesinden mezun olan 20 uzman yardımcısının alınacağını belirtti.

Enerji Bakanlığına 20 uzman yardımcısı alacak

Ankara'daki merkez teşkilatında görevlendirmek üzere 8. ve 9. dereceden 20 uzman yardımcısının alım ilanı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Başvuracak adaylarda aranan şartlar şöyle;

ÖSYM tarafından 2019 veya 2020 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) belirli puan türlerinden 75 veya üzeri puan alması ve en az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin ilgili bölümlerini veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen 4 yıllık fakültelerin birinden son başvuru tarihi itibarıyla mezun olmaları gerekiyor.

Adaylar, 1-12 Şubat 2021 tarihlerinde sınav başvurusunu şahsen veya posta yoluyla bakanlığa yapılacak. Mülakat ise 22 Mart-2 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi ve sınav tarihi bakanlığın sitesinden yayınlanacak.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER