HaberlerGündem"En İyi Narkotik Polisi, Anne" projesi tanıtım toplantısı gerçekleştirildi

"En İyi Narkotik Polisi, Anne" projesi tanıtım toplantısı gerçekleştirildi

​Mersin valiliği tarafından uyuşturucu madde kullanımına yönelik "En İyi Narkotik Polisi Anne" proje toplantısı yapıldı.

"En İyi Narkotik Polisi, Anne" projesi tanıtım toplantısı gerçekleştirildi

Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, İçişleri Bakanlığının koordinesinde çocuklar ve gençlerin uyuşturucu ile zararlı madde kullanmalarının önüne geçilmesi için "En İyi Narkotik Polisi Anne" projesi tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Uyuşturucu ile mücadele kapsamında farkındalık oluşturmak için 81 ilde başlatılan proje ile annelerin duyarlılığının arttırılması hedefleniyor.

Valilik Mavi Toplantı Salonu’nda düzenlenen program, İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu'nun projenin çıkış hikâyesini anlattığı sinevizyon gösterimi ile başladı.

Programda konuşan Mersin Valisi Ali İhsan su, Narkotik Suçlarla Mücadelede il olarak birinci sırada olduklarını hatırlatarak mücadelenin aynı azim ve kararlılıkla kesintisiz bir şekilde devam ettirileceğini vurguladı.

Su, Madde bağımlılığı ile mücadelede önleyici ve koruyucu faaliyetler ile rehabilitasyon süreci gibi iki önemli ayak var. Bu tür projelerdeki en önemli amaçlarının, toplumsal farkındalığı ve bilinci en üst düzeye çıkarmak ve en önemlisinin de annelerin farkındalığının artırılması gerekiyor. Teknolojik imkânlar aracılığıyla uyuşturucu ile mücadelede vatandaş duyarlılığını oluşturmak, toplumsal sorumluluk bilincine uygun şekilde kalıcı ve güçlü bir mücadele ortamı oluşturmak amacıyla UYUMA projesi hayata geçirildi." dedi.

Mücadelede kurumlar arası iş birliğinin önemli olduğunu vurgulayan Su "Madde bağımlılığı ile mücadele, topyekûn bir mücadeleyi gerektiriyor. Bu mücadelede, kolluk birimlerimiz, ilgili kurum ve kuruluşlarımız başta olmak üzere toplumun her kesiminin koordineli bir şekilde çalışmamız gerekiyor." diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER