HaberlerGündemEmniyetten "aşağı bak" açıklaması

Emniyetten "aşağı bak" açıklaması

​Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Boğaziçi Üniversitesindeki eylemlerde bir polisin gruptakileri 'Aşağı bak' diyerek uyardığı iddialarını yalanladı.

Emniyetten "aşağı bak" açıklaması

EGM'nin Twitter hesabından yapılan videolu paylaşımda, şunlar kaydedildi:

Yalandan bir slogan…

Aşağı bak-YALAN.

Aşağıdan-DOĞRU.

Polisimiz pandemi ortamında sadece yasa dışı göstericilerle değil, yalan virüsüyle de mücadele ediyor. Bu mücadele milletimiz için Türk polisi daima hazır.

Paylaşılan videoda polisin gözaltına alınan eylemcilere hitaben, "İn aşağı, in aşağı, aşağıdan, aşağıdan. Toplu gitmek yok." dediği duyuluyor.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER