HaberlerGündemEminağaoğlu'ndan Demokratikleşme Paketi Açıklaması

Eminağaoğlu'ndan Demokratikleşme Paketi Açıklaması

Yargıçlar Sendikası Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Demokratikleşme Paketi için Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'nı göreve davet etti.

Eminağaoğlu'ndan Demokratikleşme Paketi Açıklaması
Yargıçlar Sendikası Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Demokratikleşme Paketi için Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'nı göreve davet etti.

Yargıçlar Sendikası Başkanı ve Çankırı Hakimi Ömer Faruk Eminağaoğlu, Demokratikleşme Paketi'ni eleştirdi. Eminağaoğlu, yaptığı açıklamada, "Demokrasiyle uzaktan yakından ilgisi olmayan, demokrasiyi sömüren, sömürüden beslenen, hukuk devleti, Cumhuriyet ve laikliğe saldırıda her geçen gün bir adım daha atıp, yetmez ama 'evet' diyerek yoluna devam eden, varlığı demokrasiyle bağdaşmadığı tescilli iktidar partisince, bazı basın organları bile dışlanarak açıklanan metnin içeriği karşısında, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısını göreve davet ediyorum" dedi.

Eminağaoğlu, Anayasa Mahkemesi'nin paket içeriğinin büyük bölümünü, demokratik ve laik cumhuriyete aykırı eylem saydığını söyledi. Eminağaoğlu, açıklamasının devamında şunları kaydetti:

"Bu konularda Anayasa değişmemiş, ancak o eylemler durmadan devam etmiştir. Bu nedenle Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'na, o Anayasa Mahkemesi kararını okuması ve gereğini yapması konusunda açık çağrıda bulunuyorum. Türk kadını namus ve inancına AKP ile biçimini AKP'nin verdiği başörtüsü ile kavuşmamıştır. Türk kadınına yapılan bu hakaret ve sömürüye de 'hayır' diyorum. Türkiye Cumhuriyeti'nde hukuk ve demokrasinin yaşanması, Türkiye Cumhuriyeti'nin hukuk ve demokrasi ile korunması için, gün, her bedelin göze alınarak, hukuk ve demokrasi için de mücadele günüdür."

İLGİLİ HABERLER

Millî Savunma Bakanı Akar Diyarbakır ve Malatya'da bulunan Ana Jet üslerini ziyaret ettiMillî Savunma Bakanı Akar Diyarbakır ve Malatya'da bulunan Ana Jet üslerini ziyaret ettiBakan Akar'dan Yunanistan'a Navtex tepkisiBakan Akar'dan Yunanistan'a Navtex tepkisiEyyüb Peygamber Makamı Çarsısı esnafı sorunlarının çözülmesini bekliyorEyyüb Peygamber Makamı Çarsısı esnafı sorunlarının çözülmesini bekliyorÇocuklar sabırsızlıkla Yaz Kur’an Kurslarının başlamasını bekliyorÇocuklar sabırsızlıkla Yaz Kur’an Kurslarının başlamasını bekliyorMuğla'da 12 günde 48 yıldırım yangınıMuğla'da 12 günde 48 yıldırım yangını
SIRADAKİ HABER