HaberlerGündemEmekliler Derneği Batman Şube Başkanı Ekmen, yaşlıların önemine vurgu yaptı

Emekliler Derneği Batman Şube Başkanı Ekmen, yaşlıların önemine vurgu yaptı

Türkiye Emekliler Derneği Batman Şube Başkanı Hüseyin Ekmen, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası münasebetiyle yazılı bir açıklama yaptı.

Emekliler Derneği Batman Şube Başkanı Ekmen, yaşlıların önemine vurgu yaptı

Açıklamasında ihtiyarların toplumun temel direği olduğunu belirten Başkan Ekmen “Toplumun ve ailenin temel direği olan yaşlılarımız için eskiden, aklı başında olan, iradesi elinde olan anlamındaki ihtiyar kelimesi kullanılırdı. Bu kelime bizim kültürümüzde yaşlılarımıza verilen değerin açık bir göstergesidir. Kendi varlığımız ve çocuklarımızın geleceği ne kadar önemliyse, yaşlılarımız da en az o kadar önemlidir bizim için." dedi.

Peygamberimizin yaşlılara verdiği öneme değinen Ekmen "Peygamber Efendimiz, gençleri yaşlılara saygı göstermeye teşvik etmiş ve herhangi bir genç, yaşından dolayı bir ihtiyara saygı gösterirse, Allah da ihtiyarlığında ona hizmet edecek kimseler yaratır, diyerek bu hususun önemini vurgulamıştır. Bizleri yetiştiren, sonsuz sevgi ve sabırla geleceğe hazırlayan yaşlılarımıza, saygı ve sevgimizi göstermek, hayatlarını kolaylaştırmak ve onların gönlünü hoş tutmak toplumumuzun geleneği olduğu kadar bizlerin öncelikli görevlerinden biridir. En verimli çağlarını ülkesine ve milletine hizmetle geçirmiş bütün değerli büyüklerimizin Yaşlılar Haftası'nı kutluyor, kendilerine sağlıklı, uzun ömürler diliyorum.” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER