HaberlerGündemElektrik kesintisinin bilançosu ağır oldu: 100 bin dönüm pamuk kurudu

Elektrik kesintisinin bilançosu ağır oldu: 100 bin dönüm pamuk kurudu

Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, elektrik kesintileri nedeniyle 100 bin dönüm pamuğun kuruduğunu söyledi. 3 milyon lira borç için pamuğun göz göre göre yok olduğunu söyleyen Eyyüpoğlu, Suriyelilere günlük harcanan parayı anımsatarak 'Bizi de Suriyeli sayın' dedi.

Elektrik kesintisinin bilançosu ağır oldu: 100 bin dönüm pamuk kurudu
Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, elektrik kesintileri nedeniyle 100 bin dönüm pamuğun kuruduğunu söyledi. 3 milyon lira borç için pamuğun göz göre göre yok olduğunu söyleyen Eyyüpoğlu, Suriyelilere günlük harcanan parayı anımsatarak 'Bizi de Suriyeli sayın' dedi.

    Elektrik kesintileri GAP çiftçisinin belini kırdı. Sulamada yeraltı su kuyularını kullanan binlerce çiftçi elektrik kesintisi nedeniyle tarlalarını sulayamadı. Kesintilerin aralıklarla devam ettiği bölgede korkulan oldu ve yüz bin dönümü aşkın ekin tarlada kurudu. Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, tepki gösterdi. Elektrik kesintileri nedeniyle 100 bin dönüm alana ekili pamuğun heba olduğunu vurgulayan Eyyüpoğlu, bir günde Suriyeliler için harcanan meblağa yakın borca işaret ederek 3 milyon lira borç için pamuğun tarlada kuruduğunu ve yüz binlerce kişinin mağdur edildiğini söyledi. Bu yüzden çiftçilerin de Suriyeli kabul edilmesini istedi.

    Ahmet Eyyüpoğlu şöyle devam etti: "Ancak bölgemizde son aylarda çiftçi ile DEDAŞ arasında yaşanan elektrik sorunları nedeniyle yeni hükümetimizden bazı ricalarımız olacaktır. Bizler çiftçiler ve onların temsilcileri olarak Bakanımızdan bir ricamız olacaktır. Elektrik ile ilgili sorunun çözüme kavuşturulmasını istiyoruz. Bu gün Akçakale’de 100 bin dönüm pamuk elektriklerin kesilmesi nedeniyle kurudu. Bile bile milli servet elden gitti. Bu çiftçilerimiz zor durumda kaldı. Özellikle Haran ve Akçakale çiftçisi bunu hiç hakketmedi. Bugün 12 yıl boyunca oylarını yüzde 90 oranında AK Parti'ye verdiler. Ancak bugün DEDAŞ ile yapılan anlaşma doğrultusunda çiftçi mağdur edilmektedir."

    TEDAŞ VE SULAMA BİRLİĞİ’NİN YANLIŞININ FATURASI ÇİFTÇİYE KESİLDİ

    "Burada TEDAŞ ve Sulama Birliği Başkanı'nın yanlışları nedeniyle binlerce çiftçi zor durumda kalarak mahkeme salonlarına sevk edildi. İş daha da karmaşık bir boyuta ulaştı. Diyeceğim şu ki bizi de Suriyeli gibi kabul etsinler. Bir günde Suriyeliler için harcanan meblağa yakın borç için 100 bin dönüm alana ekili pamuk elektrik kesintileri nedeniyle kurudu. Urfa çiftçisi bunu hak etmemiştir."

    FARUK ÇELİK’İN KABİNEDE KALMA SEVİNCİ

    Şanlıurfa Ziraat Odası Meclis Üyesi Bekir Akyol da yeni kurulan hükümetin hayırlı olmasını diledi. Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik’in tekrar bakan olarak kabinde yer lamasının memnuniyet verici olduğunu söyledi.
Akyol, "62. hükümetin ülkemize ve kentimize hayırlı olmasını dilerim. Sayın Faruk Çelik’in tekrar bakan olarak görevine devam edecek olması da bizleri memnun etmiştir. Hükümetimizin ve Sayın Bakan Çelik sayesinde Şanlıurfa’da gerek kent merkezinde gerekse ilçelerde yarım kalan ve yapılacak yatırımların bitirilmesi bizleri mutlu edecektir." dedi.

İLGİLİ HABERLER

​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardı
SIRADAKİ HABER