HaberlerGündemElektrik dağıtım şirketlerinin idari giderlerini vatandaşa fatura etmesi yargıya taşındı

Elektrik dağıtım şirketlerinin idari giderlerini vatandaşa fatura etmesi yargıya taşındı

Elektrik dağıtım şirketlerinin, idari giderlerini vatandaşa fatura etmesine neden olan EPDK kararı, Enerji-Bir-Sen tarafından yargıya taşındı.

Elektrik dağıtım şirketlerinin idari giderlerini vatandaşa fatura etmesi yargıya taşındı

Konuya dair açıklamayı Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Twitter hesabından paylaştı. Yalçın, " Elektrik dağıtım şirketlerinin, idari giderlerini vatandaşa fatura etmesine neden olan EPDK kararı, Enerji-Bir-Sen’imiz tarafından yargıya taşımıştır." ifadelerine yer verdi.

Enerji Bir-Sen'den yapılan açıklamada, "Enerji Bir-Sen olarak EPDK'nın elektrik dağıtım şirketlerinin idari giderlerinin vatandaşa fatura edilmesine yönelik kurul kararını yargıya taşıyoruz." denildi.

EPDK'nın resmî gazetede yayımlanan kurul kararıyla birlikte elektrik dağıtım şirketlerinin idari giderleri tüketicilerin faturalarına yansıtılacak. Yapılan değişiklikle tüketicilerin elektrik faturalarında yüzde 1'lik bir artışın olması bekleniyor.

Enerji Bir-Sen söz konusu kararı, Danıştay'a taşıyarak iptal edilmesini talep etti.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER