HaberlerGündem​Elazığlı hafız 'Hafızlık Bölge Yarışması'nda birinci oldu

​Elazığlı hafız 'Hafızlık Bölge Yarışması'nda birinci oldu

​Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren Kur'an kurslarında hafızlık eğitimi alan öğrenciler arasında düzenlenen "Hafızlık Bölge Yarışması" Erzurum İl Müftülüğünün ev sahipliğinde yapıldı.

​Elazığlı hafız 'Hafızlık Bölge Yarışması'nda birinci oldu

Salgın hastalık nedeniyle online olarak gerçekleştirilen bölge yarışmasına; Ağrı, Ardahan, Bayburt, Bitlis, Elazığ, Erzincan, Kars, Erzurum ve Iğdır il birincileri katıldı.

Erzurum İl Müftüsü Şahin Yıldırım’ın komisyon başkanlığı yaptığı yarışmada Erzurum Ömer Nasuhi Bilmen Dini Yüksek İhtisas Merkezi hocalarından Abdurrahim Durmuş ve İl Vaizi Burak Çağlar üye olarak görev yapıtılar.

Kura çekiminin ardından kuralların hatırlatılması ile başlayan yarışmada il birincileri belirlenen kriterler doğrultusunda bölge birinciliği için ter döktüler.

Çevrimiçi gerçekleştirilen ve heyecanlı geçen yarışma sonunda Elazığ’ı temsil eden 14 yaşındaki Hafız Abdullah Üçer bölge birincisi olarak 16 Mart 2021 tarihinde düzenlenecek Türkiye finaline katılmaya hak kazandı.

Yarışmada; Erzurum’dan Hafız Yusuf Karakelle ikinci, Erzincan’dan Hafız Ebubekir Taşan ise üçüncü oldu.

Altınçevre Yatılı Erkek Kur’an Kursu öğrencisi Hafız Abdullah Üçer’i, hocalarını ve ailesini tebrik eden Erzurum İl Müftüsü Şahin Yıldırım Türkiye finalinde başarılar diledi.

Bölge bazında yapılan yarışmada Elâzığ'ı temsil eden ve 1’inci olarak Türkiye finaline katılmaya hak kazanan Üçer’i tebrik eden İl Müftüsü Selami Aydın, hafızlık müessesinin güçlü bir geleneği olduğunu belirterek çıtayı daha yükseklere çekmek için çalışacaklarını ifade etti.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER