HaberlerGündemElazığlı fotoğrafçı katıldığı uluslararası yarışmada birinci oldu

Elazığlı fotoğrafçı katıldığı uluslararası yarışmada birinci oldu

Elazığ’da yaşayan Ömer Temel, 81 ülkeden 3200 fotoğraf sanatçısının katıldığı yarışmada, detay fotoğraf dalında birincilik ödülünü aldı.

Elazığlı fotoğrafçı katıldığı uluslararası yarışmada birinci oldu

Yaklaşık 10 yıl önce fotoğrafçılık mesleğine başlayan Ömer Temel, 3 yıl önce kendi firmasını kurdu. Firmasını kurduktan sonra işine daha sıkı bağlanan Temel, bu çalışmanın meyvelerini almaya başladı.

Uluslararası arenada düzenlenen ve 81 ülkeden 3200 fotoğrafçının katıldığı yarışmaya kendisi de katıldı. Gönderdiği fotoğraflardan 4 tanesi ödül aldı. Detay anlamda çektiği fotoğrafla birincilik ödülünü alırken, tek damat kategorisindeki iki fotoğraf ile ikincilik, bir başka fotoğrafıyla da üçüncülük ödülünü kazandı.

“Amacımız Elazığ’ı ve ülkemizi tanıtmak”

10 yılı aşkın bir süredir bu işi yaptığını belirten Temel “2020 yılında düğün fotoğrafçılığı üzerine uluslararası alanda yapılan bir yarışmaya katıldık. Bu yarışmaya hem kendimizi hem de ülkemizi daha çok tanıtabilmek adına gerçek gelin damatlarla çektiğimiz en iyi fotoğraflarımızı gönderdik. Ve 2020 yılında güzel haberler geldi. Buradan 4 tane ödül aldık; 1 adet birincilik, 2 adet ikincilik ve bir tane de üçüncülük. Elazığ’da ve bölgede bir ilki gerçekleştirmiş olduk.” ifadelerini kullandı.

Fransa'nın başkenti Paris'te gerçekleştirilen yarışmada ödül alan Temel “Ülkemizde bu alan gelişmeye açık bir alan olduğu için çok sayıda mezun olan öğrencilerimiz var. Ama o bölümden mezun olduktan sonra bu işi yürütmek istemiyorlar ya da daha iyi yerlere getirmek istemiyorlar. Ya heves olmuyor, istemediği bölüme girmiş oluyor ya da sonrasını devam ettiremiyor. Ama bu alanda bizim gibi genç girişimcilere en çok önereceğim nokta bir iş yapılacaksa en iyisini yapabilmek olmalı.” dedi.

“Gençler sanatla kötü alışkanlıklardan uzaklaşabilir”

Halk eğitim kurslarında verilen derslere de değinen Temel “Bu sektörde halk eğitim kurslarında verilen dersler fotoğrafçılığı geliştirebilmek adına çok çok iyi bir alan. Bizim de zaten bu alanda halk eğitimde verdiğimiz kurslar oluyor. Eğitmen olarak verdiğimiz fotoğrafçılık kurslarında yaş sınırlaması olmadan çocukluktan büyük yaşlara kadar dersler veriyoruz. Amacımız iyi bir yerlere gelebilmesi için kişileri yönlendirebilmek. Dışarıda boş bir alanda koşturmak yerine bu sektöre yönelerek daha iyi yerlere gelebilecek kişiler olabilir.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Yunanistan’a geçmeye çalışan 3 PKK mensubu yakalandıYunanistan’a geçmeye çalışan 3 PKK mensubu yakalandıÖNDER Mardin İl Başkanı Yılmaz’dan “28 Şubat darbesi” açıklamasıÖNDER Mardin İl Başkanı Yılmaz’dan “28 Şubat darbesi” açıklamasıŞanlıurfa'da uyuşturucu operasyonunda 23 şüpheli tutuklandıŞanlıurfa'da uyuşturucu operasyonunda 23 şüpheli tutuklandıMemur-Sen Gaziantep Şube Başkanı Gök: 28 Şubat'ın etkileri halen devam ediyorMemur-Sen Gaziantep Şube Başkanı Gök: 28 Şubat'ın etkileri halen devam ediyorŞanlıurfa Umut Kervanı üç aylar münasebetiyle hayır çalışmalarını artırdıŞanlıurfa Umut Kervanı üç aylar münasebetiyle hayır çalışmalarını artırdı
SIRADAKİ HABER