HaberlerGündemElazığlı depremzedelerden elektrik kesintilerine tepki

Elazığlı depremzedelerden elektrik kesintilerine tepki

​Elazığ depreminin ardından ağır hasar aldığı gerekçesiyle yıktırılan binaların çevresindeki sağlam binalarda sık sık yaşanan elektrik kesintileri depremzedelerin tepkisini çekti.

Elazığlı depremzedelerden elektrik kesintilerine tepki

Elazığ’da 24 Ocak'ta meydana gelen depremden en çok etkilenen mahallelerden biri de Mustafapaşa Mahallesi'ydi. Mahallede şu ana ağır hasar alan 76 bina yıktırıldı.

Yıkılan binaların yerine yenileri yapılmaya başlanırken şantiye alanına dönüşen bölgedeki sağlam binalarda yaşayanlar da elektrik, yol, doğalgaz ve yol gibi sorunlardan dert yanıyor.

İkamet ettiği apartmanda sık sık yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle elektronik cihazlarının sürekli arızalandığını  söyleyen Abdülhamit Topçuoğlu, yaşadıkları sorunlarla yetkililerin ilgilenmediğini söyledi.

Topçuoğlu, "Ne belediye başkanı ne de milletvekilleri gelip bizim bir sıkıntımız var mı diye sormuyor." diyerek dert yakındı.

Bir başka apartman sakini Ramazan Bataray ise elektriklerin kesintilerinden dolayı ısınamadıklarını söyledi.

Bataray, su ve doğalgaz kesintilerinin de bina sakinlerini usandırdığını belirterek, “Hanımım rahatsızlandı ancak ambulans buraya ulaşamayacağı için çağıramadık. Elazığ’ın merkezinde, bu kışın ortasında iki gün boyunca elektriksiz kaldık. Ne dağıtım şirketi ne de yüklenici firma ilgilenmiyor. Kesintiden dolayı 7 bin TL'lik buzdolabım arızalandı. Bu zararımı kim karşılayacak? Bir ay bile faturayı geciktirdiğimizde elektriğimizi hemen kesiyorlar." dedi.

“Evime giderken düşüp ayağımı kırdım.”

Evlerine ulaşabilecekleri bir yolun olmadığını dile getiren Gülnaz Bataray ise, "Deprem Allah’tan geldi ancak bizi bunlar mağdur etti. Bize de yazık, biz de vatandaşız. Yol olmadığı için evime giderken düştüm, iki gün boyunca yatakta yattım. Çok mağdur olduk ve nereye gideceğimizi de bilmiyoruz.” İfadelerini kullandı.

Yaşadıkları sorunlarda yüklenici firma ve belediyenin payının olduğunu savunan diğer apartman sakinleri de sorunlarının çözülmesini istedi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER