HaberlerGündemElazığ ve çevresinde hava sıcaklığı mevsim normallerini altına düşecek

Elazığ ve çevresinde hava sıcaklığı mevsim normallerini altına düşecek

Meteoroloji 13'üncü Bölge Müdürlüğü, Elazığ, Malatya, Tunceli, Bingöl ve Adıyaman'da bir süredir devam eden yağışlı havanın azalacağını ve hava sıcaklığının mevsim normallerinin 5-10 derece altında seyretmesi beklendiğini bildirdi.

Elazığ ve çevresinde hava sıcaklığı mevsim normallerini altına düşecek

Elazığ Bölge ve Tahmin Merkezi'nden yapılan açıklamada, "Bölgemizde etkili olan yağışlı sistemin bugün akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi ve hafta sonuna kadar bölge genelinde havanın parçalı ve az bulutlu olarak geçeceği tahmin ediliyor. Mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının, azalarak hafta sonuna kadar mevsim normallerinin 5 ile 10 derece altında seyretmesi bekleniyor. Rüzgârların kuzeyli yönlerinden hafif zaman zaman orta kuvvette esmesi bekleniyor." denildi.

Açıklamada, soğuk hava sebebiyle yaşanabilecek buzlanma ve don olaylarına karşı vatandaşların dikkatli olması gerektiği hatırlatıldı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER