HaberlerGündemElazığ ve çevresinde hava sıcaklığı mevsim normallerini altına düşecek

Elazığ ve çevresinde hava sıcaklığı mevsim normallerini altına düşecek

Meteoroloji 13'üncü Bölge Müdürlüğü, Elazığ, Malatya, Tunceli, Bingöl ve Adıyaman'da bir süredir devam eden yağışlı havanın azalacağını ve hava sıcaklığının mevsim normallerinin 5-10 derece altında seyretmesi beklendiğini bildirdi.

Elazığ ve çevresinde hava sıcaklığı mevsim normallerini altına düşecek

Elazığ Bölge ve Tahmin Merkezi'nden yapılan açıklamada, "Bölgemizde etkili olan yağışlı sistemin bugün akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi ve hafta sonuna kadar bölge genelinde havanın parçalı ve az bulutlu olarak geçeceği tahmin ediliyor. Mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının, azalarak hafta sonuna kadar mevsim normallerinin 5 ile 10 derece altında seyretmesi bekleniyor. Rüzgârların kuzeyli yönlerinden hafif zaman zaman orta kuvvette esmesi bekleniyor." denildi.

Açıklamada, soğuk hava sebebiyle yaşanabilecek buzlanma ve don olaylarına karşı vatandaşların dikkatli olması gerektiği hatırlatıldı.

İLGİLİ HABERLER

Can salı içerisinde ölüme itilen 31 düzensiz göçmen kurtarıldıCan salı içerisinde ölüme itilen 31 düzensiz göçmen kurtarıldıBalıkesir'de yapılan asayiş uygulamaları ve operasyonlarda 43 kişi yakalandıBalıkesir'de yapılan asayiş uygulamaları ve operasyonlarda 43 kişi yakalandıFETÖ firarisi kadın sahte kimlikle yakalandıFETÖ firarisi kadın sahte kimlikle yakalandıBağlar Belediyesi sosyal çalışmalarına devam ediyorBağlar Belediyesi sosyal çalışmalarına devam ediyorVan’da güvenlik korucularından oluşan "Çığ Timi" kurulduVan’da güvenlik korucularından oluşan "Çığ Timi" kuruldu
SIRADAKİ HABER