HaberlerGündemElazığ Valisi Yırık depremde yaralıları ziyaret etti

Elazığ Valisi Yırık depremde yaralıları ziyaret etti

Elazığ İl Valisi Erkaya Yırık, dün sabah saatlerinde meydana gelen 6,3 büyüklüğündeki depremde yaralanan ve Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde yatmakta olan vatandaşları ziyaret etti.

Elazığ Valisi Yırık depremde yaralıları ziyaret etti

Doktorlardan tedavileri süren depremzedelerin sağlık durumları hakkında bilgi alan Vali Yırık, yaralılar ve aileleri ile görüşerek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Dün elim bir deprem hadisesi yaşadıklarını anımsatan Yırık, “Saat 9.37’de meydana gelen 5,3 büyüklüğündeki depremde hamdolsun ki can kaybımız yok. Tabi ki depremin heyecanıyla içgüdüsel olarak vatandaşlarımız bulunduğu ortamdan uzaklaşırken düşme, ayağını burkma suretiyle bir takım sıkıntılar yaşadı. Toplamda 80 vatandaşımızın dün bu şikâyetlerle sağlık kuruluşlarında tedavileri görüldü. Bugün itibariyle sadece 6 vatandaşımızın tedavileri devam ediyor. Vatandaşlarımızı ziyaret ediyoruz. Sağlık durumlarının iyi olduğunu bilmek sevindirici.” dedi.

Dün itibariyle vatandaşlardan ölü olayıyla ilgili bir şikâyet gelmediğini vurgulayan Vali Yırık, "Bununla birlikte vatandaşlarımızın taleplerini almak üzere Çevre ve Şehircilik, AFAD İl Müdürlüklerimiz ve İl Özel İdaresi personelimizden oluşan hasar tespit çalışma ekibimiz şu anda sahaya çıktılar. Ekipler, sahada denetim ve tespitlerini yapıyorlar. Vatandaşlarımızın merak edeceği, mağdur olacağı hiçbir husus yok. Devletimiz tüm kurumlarıyla vatandaşlarımızın hizmetinde” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER