HaberlerGündem​Elazığ Umut Kervanı 174 aileye umut oldu

​Elazığ Umut Kervanı 174 aileye umut oldu

Üç ayların gelişiyle birlikte çalışmalarını hızlandıran Elazığ Umut Kervanı, ihtiyaç sahibi ailelere gıda, giyecek, kırmızı et ve ev eşyası yardımlarında bulundu.

​Elazığ Umut Kervanı 174 aileye umut oldu

Yapılan çalışmaları anlatan Elazığ Umut Kervanı Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yılmaz, mübarek üç ayların tüm İslam âlemin için hayırlara vesile olmasını diledi.

Umut Kervanı olarak üye ve gönüller ile birlikte ihtiyaç sahibi ve mağdur ailelere umut olmaya devam ettiklerini belirten Yılmaz, “Tespit ettiğimiz ihtiyaç sahibi mağdur ailelere ulaşmaya çalıştık ve çalışacağız inşallah. Bu ayda 50 ailemize gıda yardımı ulaştırdık ve yine 50 ailemiz için gıda paketi hazırlığı içerisindeyiz. Hayırseverlerin bizlere vekâlet yoluyla vermiş olduğu adak kurbanlarını keserek 37 ailemize kırmızı et dağıtıp 20 ailemize kışlık giyim yardımında bulunduk. 10 ailemize nakdi yardımda bulunduk. 4 ailemize çocuk bezi yardımında bulunduk. İki ailemize de battaniye yorgan yastık halı gibi ev eşyası yardımında bulunduk. Toplamda 174 ailemize umut olmaya çalıştık.” dedi.

Yurtdışı faaliyetlerininde devam ettiğini ifade eden Yılmaz, “Afrika'da dağıtılmak üzere 1900 TL değerinde gıda yardımı yardımında bulunduk. Yine Afrika bölgesinde 4 adet adak kurbanı. Asya Bangladeş ülkesinde iki adet adak kurbanın kesilmesine vesile olduk. Filistin'de sizin de bir zeytin fideniz olsun kampanyasına 3 hayırseverimiz katkıda bulundu. Rabbim mazlum coğrafyada çalışmalarımıza destek olan hayırseverlerden razı olsun.” dedi.

Konuşmasının sonunda ihtiyaç sahibi ailelerin her geçen gün arttığını belirten Yılmaz, “Bu yüzden hayırsever vatandaşların ve esnafların bu konuda duyarlı olmalarını ve bize destek olmalarını diliyoruz. Çünkü bu yardımlar onların sayesinde oluyor. Ve diyoruz ki gelin siz de bizlerle birlikte muhtaçlara umut olun ve bu iyilik kervanına katılın.” dedi. 

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER