HaberlerGündemElazığ Konukevi'nde restorasyon çalışmaları devam ediyor

Elazığ Konukevi'nde restorasyon çalışmaları devam ediyor

Elazığ Belediyesi, tarih ve medeniyetler merkezi Harput’un gelişim ve değişimine değer katacak konukevinin restore çalışmalarına devam ediyor.

Elazığ Konukevi'nde restorasyon çalışmaları devam ediyor

Harput’un ilçe girişinde yer alan tarihî evler aslına uygun şekilde restore ediliyor.

İşlevsel ve anıtsal kimliğe sahip olacak Belediye Konukevi’nde restorasyon çalışmaları kapsamında iç ve dış cephe temizlik çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Yıl içinde tamamlanarak hizmete sunulması beklenen konukevi, 13 odadan oluşuyor. Toplam 580 metrekare kapalı alan ve 310 metrekare kullanım alanına sahip konukevi bünyesinde, 2 restoran, resepsiyon, kat ofisi, yöresel hediyelik eşya satış mağazası ve idari büro yer alacak.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER