HaberlerGündemElazığ Konukevi'nde restorasyon çalışmaları devam ediyor

Elazığ Konukevi'nde restorasyon çalışmaları devam ediyor

Elazığ Belediyesi, tarih ve medeniyetler merkezi Harput’un gelişim ve değişimine değer katacak konukevinin restore çalışmalarına devam ediyor.

Elazığ Konukevi'nde restorasyon çalışmaları devam ediyor

Harput’un ilçe girişinde yer alan tarihî evler aslına uygun şekilde restore ediliyor.

İşlevsel ve anıtsal kimliğe sahip olacak Belediye Konukevi’nde restorasyon çalışmaları kapsamında iç ve dış cephe temizlik çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Yıl içinde tamamlanarak hizmete sunulması beklenen konukevi, 13 odadan oluşuyor. Toplam 580 metrekare kapalı alan ve 310 metrekare kullanım alanına sahip konukevi bünyesinde, 2 restoran, resepsiyon, kat ofisi, yöresel hediyelik eşya satış mağazası ve idari büro yer alacak.

İLGİLİ HABERLER

İTTİHADUL ULEMA: Müslümanlar kendi evlerini koruduğu gibi Kudüs'ü de korumalıİTTİHADUL ULEMA: Müslümanlar kendi evlerini koruduğu gibi Kudüs'ü de korumalıDiyarbakır ÖNDER'den mescit karşıtlığına tepkiDiyarbakır ÖNDER'den mescit karşıtlığına tepkiDiyarbakır'da kaza: 5 ölü 3 yaralıDiyarbakır'da kaza: 5 ölü 3 yaralı​Türkiye'de 65 kişi daha Covid-19 nedeniyle öldü 11 bin 187 yeni vaka görüldü​Türkiye'de 65 kişi daha Covid-19 nedeniyle öldü 11 bin 187 yeni vaka görüldüGaziantep Valisi Gül “kontrollü normalleşme” denetimi yaptıGaziantep Valisi Gül “kontrollü normalleşme” denetimi yaptı
SIRADAKİ HABER