HaberlerGündemElazığ'da 4 bin 700 konutun hak sahipleri belli oldu

Elazığ'da 4 bin 700 konutun hak sahipleri belli oldu

Kentte geçen yıl meydana gelen depremin ardından TOKİ tarafından inşa edilen 4 bin 700 konutun daha kura işlemleri tamamlandı.

Elazığ'da 4 bin 700 konutun hak sahipleri belli oldu

24 Ocak 2020'de meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremde Elazığ'da 37, Malatya'da 4 olmak üzere 41 kişi hayatını kaybetti.

Depremin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinesinde Elazığ ve Malatya’da TOKİ aracılığıyla yaklaşık 26 bin konutun inşasına başlandı.

Daha önce inşası tamamlanan 8 bin konut hak sahiplerine teslim edildi.

Elâzığ'da 6,8 büyüklüğündeki depremde evleri ağır hasar gören vatandaşlar için dört farklı lokasyonda inşa edilen yaklaşık 4 bin 700 konutun daha kura çekimi tamamlandı.

Yemişlik, Çatalçeşme, Zafran ve Karşıyaka mahallelerinde bulunan konutlar için yapılan karma kura çekimiyle hak sahipleri belli oldu

TOKİ tarafından inşası devam eden konutlar tamamlandıkça hak sahiplerine teslimi sürecek.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER