HaberlerGündemEksi 20 derecedeki dondurucu soğukta kaplıcada yüzüyorlar

Eksi 20 derecedeki dondurucu soğukta kaplıcada yüzüyorlar

Bitlis'in Güroymak ilçesine bağlı Budaklı (Aağacur) köyünde bulunan kaplıca, dondurucu soğuklara rağmen ziyaretçi akınına uğruyor.

Eksi 20 derecedeki dondurucu soğukta kaplıcada yüzüyorlar

Zaman zaman hava sıcaklığının eksi 20 derecelere kadar düşmesine rağmen kimi vatandaşlar şifa için girerken, kimileri de soğuk havada sıcak suya girmenin tadını çıkarıyor.

Hem il genelinden hem çevre illerinden hem de yurt dışından gelen ziyaretçiler, kaplıcanın bulunduğu alanda herhangi bir çevre düzenlenmesinin yapılmamasına da dert yanıyorlar.

Cilt rahatsızlığına, romatizma, böbrek taşı, sinir sitemi, solunum, idrar yılları gibi hastalıklara iyi geldiği bilinen kaplıca, yaz kış ziyaretçilerini ağırlıyor.

 Üzeri açık bulunan ve birçok bölümden oluşan kaplıca, aynı şekilde fotoğraf severlerinde gözde mekanlarından biri.

Aslen Bitlisli olduğunu hem Türkiye hem de Kıbrıs vatandaşı olduğunu belirten Necdet Ayağ, şifalı bir su olduğu için soğuk için geldiğini belirtti.

Ayağ, "Yetkililerden talebimiz bir an önce buraya bir el atsınlar. Şifalı olan bu suyu değerlendirsinler. Kıbrıs'tan geldim ve şu an eksi 20 derecede bu şifalı sıcak suya giriyorum. Bana çok faydası var. Burayı yapıp halka sunsunlar. Batı illerinde olsaydı burası altın değerindeydi. Ama buraya bakıyorsun her taraf harabe durumda. Buranın hem çevre düzenlemesi hem de yapılması gereken neyse yapılsın ki halk bundan faydalansın." diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

62 ilde FETÖ operasyonu: 198 gözaltı62 ilde FETÖ operasyonu: 198 gözaltıSivil Toplum Kuruluşlarını hedef alan kanun değişikliğine tepkiler devam ediyorSivil Toplum Kuruluşlarını hedef alan kanun değişikliğine tepkiler devam ediyorAdana’da karla mücadele çalışmaları devam ediyorAdana’da karla mücadele çalışmaları devam ediyorŞehadetinin yıl dönümünde Şeyh Abdülkerim ÇevikŞehadetinin yıl dönümünde Şeyh Abdülkerim ÇevikAnkara'da DHKP/C operasyonunda 3 kişi yakalandıAnkara'da DHKP/C operasyonunda 3 kişi yakalandı
SIRADAKİ HABER