HaberlerGündemEksi 20 derecede meşaleli kayak gösterisi

Eksi 20 derecede meşaleli kayak gösterisi

Bitlis Belediyesi tarafından El Aman Hanı Kayak Tesisinde düzenlenen 'Kar Şenlikleri' kapsamında gerçekleştirilen meşaleli kayak gösterileri, izlemeye gelen halk tarafından büyük beğeni topladı.

Eksi 20 derecede meşaleli kayak gösterisi

25 kişilik kayakçı grubu, ellerindeki meşalelerle güzel görüntü oluştururken, Bitlislilere unutulmayacak güzellikte görsel bir şölen sundu. Sporcular gösteri yaparken, gösteriyi izlemeye gelen Bitlisliler, yapılan meşaleli gösteriyi telefonlarıyla görüntüledi.

Eksi 20 derece dondurucu soğukta Bitlis yöresine has müzikler eşliğinde halaylar çekildi. Yapılan organizasyon hakkında gazetecilere açıklamalarda bulunan Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, bundan sonra bu etkinliği geleneksel hale getireceklerini belirtti.

Tanğlay "Geleneksel hale getireceğimiz kar şölenine hoş geldiniz. Belediye olarak karın başkenti olan Bitlis'te kar şöleni yapalım dedik. Bugün Rahva mevkiinde, El Aman Hanı tesisimizde halkımızla meşaleli kayak gerçekleştireceğiz. İkramlarımız olacak. Bitlis Belediyesi olarak, bundan sonra her kış bu programlarımızı artıracağız. Yoğun bir katılım var. Bunun devamını getireceğiz. Kışın çekilmez çilelerini eğlence haline getirmeyi düşünüyoruz." diye konuştu.

Düzenlenen meşaleli kayak gösterimini ölümsüzleştirmek isteyen fotoğraf severlerden Burhan Gündoğdu ise yapılan etkinliğin Bitlis'in tanıtımı için önemli bulduklarını, bu etkinliklerin artırılarak devam ettirilmesini arzuladıklarını söyledi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER