HaberlerGündemEkrem İmamoğlu kendisini yuhalayan taksicilere sinirlendi: Kim o yuhalayan?

Ekrem İmamoğlu kendisini yuhalayan taksicilere sinirlendi: Kim o yuhalayan?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile bir grup taksici arasında yaşanan gerginlik kameralara yansıdı.

Ekrem İmamoğlu kendisini yuhalayan taksicilere sinirlendi: Kim o yuhalayan?

Bugün İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen UKOME toplantısına giremediklerini öne süren bir grup taksici, kapı önünde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile görüşmek istedi.

İmamoğlu, toplantının yapılacağı binaya girerken kapıda bekleyen taksicilerle tartıştı

Olay yerinde çekilen cep telefonu görüntülerinde bir  taksicinin, "Esnaf can çekiyor", bir diğerinin de "Burası muz cumhuriyeti değil" diyerek tepki gösterdiği görülüyor.

Bunun üzerine İmamoğlu binaya girerek taksicilerden uzaklaşmaya çalışıyor ancak bu sırada taksiciler İmamoğlu'nu yuhalıyor.

Bu duruma sinirlenen İmamoğlu'nun binadan geri çıktı ve taksicilere tepki göstererek "Kimi yuhalıyorsun sen? Hanginiz yuhaladı beni?" diyerek bağırdı. Güvenlik görevlileri araya girerken taksiciler binanın önünden uzaklaştırıldı.

Öte yandan çekilen ayrı bir videoda da güvenlik görevlilerinden biri olduğu tahmin edilen kişinin, "kaydı sil" diye talimat verdiği duyuluyor.

Öte yandan söz konusu toplantıdan taksicileri istediği çıktı.

İBB’nin İstanbul’a yeni 6 bin taksi teklifi, AK Partili belediyelerin çoğunlukta olduğu UKOME tarafından 3'üncü kez reddedildi.

İmamoğlu, dolmuş ve minibüsten taksiye dönüşmek isteyen 1000 taksi plakası teklifini ve 5 bin yeni taksi önerisini ayrı ayrı oya sunmuştu.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER