HaberlerGündemEğitimciler Sene Başı Toplantısı İçin Bir Araya Geldi

Eğitimciler Sene Başı Toplantısı İçin Bir Araya Geldi

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde 2013-2014 eğitim-öğretim sezonunun başlamasıyla birlikte sene başı müdürler toplantısı yapıldı.

Eğitimciler Sene Başı Toplantısı İçin Bir Araya Geldi
Adıyaman’ın Kahta ilçesinde 2013-2014 eğitim-öğretim sezonunun başlamasıyla birlikte sene başı müdürler toplantısı yapıldı.

Kahta’da merkez ve köy okullarında görev yapan okul müdürleriyle Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda sene başı müdürler toplantısı yapıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Alkayış başkanlığında saat 10.00’da başlayan toplantıya; şube müdürleri, okul müdürleri ve Ar-Ge birimi yetkilileri katıldı.

İstiklal Marşı’nın okunması ve şehitler için yapılan saygı duruşuyla başlanan toplantıda Alkayış, ortaöğretim okullarının sınav değerlendirmesini yaptı. Geçen seneye göre yerleşen öğrenci sayısının arttığını belirten Aklayış, sınav sisteminin güncel olarak takip edilmesini, okullarda veli bilgilendirmesinin yapılması gerektiğini ifade etti.

Değişen SBS, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi hakkında da bilgi veren Alkayış, yeni döneme hep birlikte çok daha güçlü başlayacaklarını kaydetti.

Alkayış şöyle konuştu:

“2013-2014 eğitim-öğretim yılının hepimiz için başarılarla dolu geçmesini temenni ediyorum. Bugün burada tabi ki hem geçen yılın değerlendirmesini yapacağız hem de önümüzdeki süreçte neler yapabileceğimizi konuşmak için bir araya geldik. Bu işe gönül veren, emek veren sizlerle beraber nasıl bir başarı elde edebiliriz öğrencilerimiz için, ilçemiz için neler yapabiliriz bunları konuşmak için toplanmış bulunmaktayız. Hepimizin malumu SBS sistemi değişti, geçen yıla göre ilçemizde belirli bir iyileşme gözlenmekte. Elimizdeki istatistik verilere baktığımız zaman geçen yıla oranla bir adım daha ileriye gittiğimizi apaçık görebiliriz. Mesela 2012 yılında fen liselerini kazanan öğrenci sayımız 9 iken 2013 yılında bu sayı 12’ye yükselmiştir. Yine anadolu öğretmen lisesi 2012’de 81 kişiyken 2013’te bu sayının 118’e ulaştığını görmekteyiz. SBS’de 2009 yılı ilçe puanımız 252,843-2012’de 309,302 olmuş ve 2013 yılında ise 349,064’e ulaşmışız. Oranlara baktığımızda gerçekten ciddi bir başarı yakaladığımızı görmekteyiz. Yükseköğretime geçen toplam öğrenci sayısı 2012’de 327 iken 2013 yılı için bu rakam 368 olmuştur. İlçemizde Türkiye genelinde olduğu gibi birtakım sorunlarımız elbette bulunmakta; ancak gerek sınav sonuçları ve öğrenci yerleştirmede, gerekse projeler bazında önemli oranda başarı kaydettik. Amacımız en iyiye ulaşmak, tüm çabamız bu doğrultuda iyi bir planlama yapmak, idarecisi, öğretmeni, öğrencisi ve ailelerimiz ile birlikte bu hedef etrafında kenetlenmektir. Tecrübeli idarecilere sahibiz, öğretmen ve öğrenci ilişkilerinde aile faktörünün de eğitim sürecine istenilen düzeyde katılması elde edeceğimiz başarıyı artıracaktır ve bu anlamda iyi projelerle güzel dönütler almaktayız. Ben buradan emek veren siz değerli müdürlerimize, bütün öğretmen arkadaşlarıma ve Milli Eğitim personeline yürekten teşekkür ediyorum.”

İLGİLİ HABERLER

​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardı
SIRADAKİ HABER