HaberlerGündemEğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mithat Sevin dualarla defnedildi

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mithat Sevin dualarla defnedildi

Covid-19 tedavisi gördüğü hastanede vefat eden Eğitim Bir-Sen Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mithat Sevin, Gaziantep’te dualarla defnedildi.

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mithat Sevin dualarla defnedildi

Bir süredir yakalandığı Coronavirus (Covid-19) nedeniyle Ankara’daki Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yenimahalle Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören Sevin (59), dün sabah saatlerinde Hakk’a yürüdü.

Sevin’in cenazesi hastaneden alınarak cenaze aracıyla Memur-Sen Genel Merkezine getirildi. Yapılan tören sonrası Sevin’in cenazesi defnedilmek üzere Gaziantep’e uğurlandı.

Bu sabah Asri Mezarlık'a getirilen Sevin’in cenazesi, Hanifi Şireci Camii’nde Gaziantep İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar’ın Covid-19 pandemisi tedbirlerine uyularak kıldırdığı cenaze namazının ardından dualarla aile mezarlığına defnedildi.

Defin işlemlerinden sonra kısa bir konuşma yapan Gaziantep İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar, Sevin’in İslami hizmetlerde hep önde olan biri olduğunu ve ömrünün sonuna kadar da bu hizmetlerini sürdürdüğünü belirtti.

Derin bir hüzün içerisinde defin işlemleri tamamlanan Sevin için helallik istenmesinin ardından ailesi ve yakınlarına taziye dilekleri iletildi.

Covid-19 tedbirleri nedeniyle Sevin için taziyenin kurulamayacağı öğrenildi.

Cenaze merasimine, Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın yanı sıra Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı sendika yetkilileri, Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Gaziantep Şube Başkanı Ahmet Gök, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, eğitim camiası, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, ailesi, yakınları ve sevenleri katıldı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER