HaberlerGündemEğitim Bir-Sen Batman Şubesi: Kazada büyük ihmal var

Eğitim Bir-Sen Batman Şubesi: Kazada büyük ihmal var

Batman’ın Sason ilçesinde yaşanan ve iki kişinin vefat ettiği, 22 kişinin de yaralandığı minibüs kazası hakkında açıklamada bulunan Eğitim Bir-Sen Batman Şube Başkanlığı, kazada büyük bir ihmalin olduğunu belirtti.

Eğitim Bir-Sen Batman Şubesi: Kazada büyük ihmal var

Kazayla ilgili yapılan yazılı açıklamada, “Eğitim Bir-Sen Batman Şubesi olarak kaza haberinin tarafımıza ulaştığı ilk andan itibaren gerek kaza yerinde gerek hastanelerde arkadaşlarımızla beraber süreci yakından takip etmekteyiz. Batman Valisi Hulusi Şahin’in açıklamalarında değindiği gibi büyük bir ihmalin olduğu görülmektedir. Kapasitesinin çok üstünde yolcu taşındığı, öğrenci servisinde sivil vatandaşların yer aldığı, resmi kayıtlara uygun olmayan şoförün aracı kullandığı gibi ihmallerin olduğu görülmektedir.” denildi.

Milli Eğitim Bakanlığının talimatıyla iki müfettişin aynı gün Batman’a gelerek tahkikat sürecine başlamalarının yerinde bir karar olduğu belirtilen açıklamanın devamında şunlar kaydedildi: “Yıllardır idarecilerimiz ve öğretmenlerimizi zor durumda bırakan öğrencilerin taşıma ve yemek problemlerine umarız kalıcı bir çözüm bulunur. Eğitim Bir-Sen Batman Şubesi olarak tüm süreci yakından takip edeceğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER