HaberlerGündemEğirdir yeni hastane binasına kavuşuyor

Eğirdir yeni hastane binasına kavuşuyor

Isparta'nın Eğirdir ilçesinde 21 bin 600 metrekare kapalı alan üzerinde inşası devam eden Eğirdir Devlet Hastanesi'nin 2021 yılı ocak ayında hizmete girmesi planlanıyor.

Eğirdir yeni hastane binasına kavuşuyor

İçerisinde Toplum Sağlığı Merkezi, 112 İstasyonu, Aile Sağlığı Merkezi, İlçe Sağlık Müdürlüğü’nü de barındıracak olan Eğirdir Devlet Hastanesi 2021 yılında hizmet vermeye başlayacak.

Bünyesinde 4 ameliyathane, 8 yoğun bakım yatağı, 5 diş ünitesi, 30 poliklinik odası, tomografi odası, röntgen odası, 12 diyaliz ünitesi ve fizik tedavi bölümü bulunduran Eğirdir Devlet Hastanesinin 21 bin 600 metrekare kapalı alanı, 50 araç kapasiteli kapalı ve 175 araç kapasiteli açık otoparkı olacak. 

Yapımı tamamlanmak üzere olan Eğirdir Devlet Hastanesi’ndeki çalışmaları yerinde inceleyen Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, İlçe Kaymakamı Adem Çelik’ten ve yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.

Seymenoğlu, Eğirdir’in yanı sıra bölge halkına da hizmet verecek olan hastanenin çok faydalı bir yatırım olduğunu ve pandemi süresince sağlık çalışanlarının gücüne güç katacağını söyleyerek hayırlı olsun temennisinde bulundu.

116 yataklı modern Devlet Hastanesi’nin 2021 yılı ocak ayında hizmete girmesi amaçlanıyor.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER