HaberlerGündemEdremit İda-Zeytin Kültür ve Sanat Günleri başlıyor

Edremit İda-Zeytin Kültür ve Sanat Günleri başlıyor

Edremit Körfezi’nde 40 yıl önce festival kültürünün başladığı yer olan Edremit’te, İda-Zeytin Kültür ve Sanat Günleri 28 Ağustos-7 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Edremit İda-Zeytin Kültür ve Sanat Günleri başlıyor
Edremit Körfezi’nde 40 yıl önce festival kültürünün başladığı yer olan Edremit’te, İda-Zeytin Kültür ve Sanat Günleri 28 Ağustos-7 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Edremit Körfezi’nde 40 yıl önce başlatılan festival geleneği, Edremit Belediyesi tarafından 28 Ağustos-7 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan 1. Edremit İda-Zeytin Kültür ve Sanat Günleri ile sürdürülecek. Önceki yıllarda büyükşehir yasası gereği kapatılan belde belediyeleri tarafından düzenlenen etkinliklerde, Edremit Belediyesi tarafından bir araya getirilerek 11 gün boyunca kültür ve sanat ile dolu dolu geçecek bir program hazırlandı. Kültür ve sanat günleri, 28 Ağustos 2014 Perşembe günü başlayacak.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Edremit Belediyesi olarak eski belde ve köylerin festival, şenlik, köy hayırları gibi kültürel etkinliklerini sürdüreceklerini belirterek, “40 yıl önce Körfez’de ilk kez Edremit’te başlatılan festival geleneğini, büyükşehir yasası ile bir bütün haline geldikten sonra çağdaş bir yaklaşım ve yeni bir anlayışla kültür ve sanat günlerine dönüştürerek sürdürüyoruz. Önceki yıllarda ayrı ayrı olarak düzenlenen etkinlikleri kültür ve sanat günlerinde bir araya getirmeye çalıştık. Bu yıl ilkini gerçekleştireceğimiz Edremit İda-Zeytin Kültür ve Sanat Günleri’ne tüm halkımızı davet ediyoruz.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildi
SIRADAKİ HABER