HaberlerGündemEdremit Belediyesi'nde toplu sözleşme imzalandı

Edremit Belediyesi'nde toplu sözleşme imzalandı

Balıkesir'in Edremit Belediyesi ile Türk Yerel Hizmet Sendikası arasında, memurları kapsayan sosyal denge sözleşmesi imzalandı. Belediye Başkanı Kamil Saka ile Yerel Hizmet Sen Balıkesir Şube Başkanı Abdullah Aydoğdu'nun imza koyduğu sözleşme kapsamında, memurlara her ay maaşlarının yanısıra 425 lira sosyal denge tazminatı verilecek. Ayrıca müdür vasfında görev memurlara ve nikah memurlarına, ek olarak her ay 250 lira fark ödemesi yapılacak. Belediyede görev yapan 158 memuru kapsayan sözleşme, 1

Edremit Belediyesi'nde toplu sözleşme imzalandı
Balıkesir'in Edremit Belediyesi ile Türk Yerel Hizmet Sendikası arasında, memurları kapsayan sosyal denge sözleşmesi imzalandı. Belediye Başkanı Kamil Saka ile Yerel Hizmet Sen Balıkesir Şube Başkanı Abdullah Aydoğdu'nun imza koyduğu sözleşme kapsamında, memurlara her ay maaşlarının yanısıra 425 lira sosyal denge tazminatı verilecek. Ayrıca müdür vasfında görev memurlara ve nikah memurlarına, ek olarak her ay 250 lira fark ödemesi yapılacak. Belediyede görev yapan 158 memuru kapsayan sözleşme, 15 Nisan 2014 ile 31 Aralık 2015 arasında geçerli olacak.

Başkan Saka, yaptığı açıklamada sosyal belediyecilik anlayışları gereği çalışanlara daha iyi olanaklar sunmaya çalıştıklarını belirterek, “Belediyenin mali imkânları içerisinde, koşullarımızı zorlayarak en iyisini çalışma arkadaşlarımıza yansıtmaya çalıştık. Sosyal denge tazminatlarını yüklettik. Sözleşme, tüm memurlarımıza ve belediyemize hayırlı olsun.” dedi. Şube Başkanı Aydoğdu ise, "Birlikte masaya oturduğumuz Başkan Saka ile çok kısa sürede anlaşmaya vardık. İmzalanan bu sosyal denge sözleşmesiyle Edremit Belediyesi’nde çalışan memur arkadaşlarımız motive edilmiş oldu. Kolaylıkla anlaşmaya vardığımız Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka'ya, memurlarımız ve sendikamız adına teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

İmza törenine Kamu Sen Balıkesir İl Temsilcisi Yılmaz Kuran, Türk Eğitim Sen 2 No'lu Şube Başkanı Süleyman Demir, Türk Tarım Orman Sen Şube Başkanı Osman Şeker, Türk Yerel Hizmet Sen Şube Başkan yardımcıları Emrah Bayrak ve Zafer Çetinkaya ile Türk Yerel Hizmet Sen Edremit İlçe Temsilcisi Mehmet Yıldırım da hazır bulundu.

İLGİLİ HABERLER

Mardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandıMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandı​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklaması​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklamasıEzan Platformu: Arapça ezan yasağıyla İslam sosyal hayattan tecrit edilmek istendiEzan Platformu: Arapça ezan yasağıyla İslam sosyal hayattan tecrit edilmek istendiŞanlıurfa Müftülüğü ve Yeşilay işbirliği ile bağımlılıklarla mücadele edilecekŞanlıurfa Müftülüğü ve Yeşilay işbirliği ile bağımlılıklarla mücadele edilecekSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu, asfalt çalışmalarını yerinde incelediSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
SIRADAKİ HABER