HaberlerGündemEdirne'nin tarihi müftülük binası yangında kullanılamaz hale geldi

Edirne'nin tarihi müftülük binası yangında kullanılamaz hale geldi

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Ana binamızın kullanılamaz hale geldiği yangında çok şükür ki can kaybı olmamıştır." dedi.

Edirne'nin tarihi müftülük binası yangında kullanılamaz hale geldi

Edirne'de, içerisinde ipek böceği yetiştirildiği için "Böcek Mektebi" olarak da bilinen 140 yıllık Müftülük binasında yangın çıktı.

Bu sabah erken saatlerde çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin 2 saatlik çalışması sonucu söndürülebildi. Yangında tarihi bina kullanılamaz hale geldi.

Tarihi binada çıkan yangınla ilgili kapsamlı soruşturma başlatıldı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Ana binamızın kullanılmaz hale geldiği yangında çok şükür ki can kaybı olmamıştır." dedi.

Erbaş, şu ifadelere yer verdi:

Edirne Müftülüğümüzde çıkan yangın hepimizi derinden üzmüştür. Ana binamızın kullanılmaz hale geldiği yangında çok şükür ki can kaybı olmamıştır. Personelimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Cenab-ı Hak her türlü afet ve musibetten milletimizi ve insanlığı muhafaza eylesin.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER