HaberlerGündemEdincik"te sahile vurmuş erkek cesedinin arkeologa ait olduğu çıktı

Edincik"te sahile vurmuş erkek cesedinin arkeologa ait olduğu çıktı

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde, şnorkel ile denize dalan ve bir daha kendisinden haber alınamayan arkeologun cesedi Edincik sahiline vurdu.

Edincik"te sahile vurmuş erkek cesedinin arkeologa ait olduğu çıktı
Balıkesir'in Bandırma ilçesinde, şnorkel ile denize dalan ve bir daha kendisinden haber alınamayan arkeologun cesedi Edincik sahiline vurdu.

    Alınan göre; Balıkesir İl Kültür Müdürlüğü bünyesinde arkeolog olarak görev yapan ve Erdek'te Kzikos Antik Kenti'nde kazılara katıldığı öğrenilen Tarkan Özal isimli arkeolog, geçtiğimiz günlerde Düzler mevkiinde şnorkel ile dalış yapmış ve bir daha kendisinden haber alınamamıştı. Kültür Ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü ile Erdek Belediyesi'nin desteğiyle yürütülen, bu yıl 9'uncusu gerçekleştirilen kazı çalışmalarında, Bakanlık Komiseri olarak görev yapıyordu. Dalgıçlığa ve fotoğraf çekmeye ilgisi olan Tarkan Özal, dün saat 16.00 sıralarında Erdek'in Düzdar Mevkii'nde yanında getirdiği şnorkel ile denize daldıktan sonra kayboldu.

    Edincik Mahallesi'nde sahile vurmuş bir şekilde bulunan Tarkan Özal'ın cesedi, savcılığın olay yerinde yaptığı incelemenin ardından ölüm sebebinin belirlenmesi için Bursa Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandıMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandı​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklaması​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklamasıEzan Platformu: Arapça ezan yasağıyla İslam sosyal hayattan tecrit edilmek istendiEzan Platformu: Arapça ezan yasağıyla İslam sosyal hayattan tecrit edilmek istendiŞanlıurfa Müftülüğü ve Yeşilay işbirliği ile bağımlılıklarla mücadele edilecekŞanlıurfa Müftülüğü ve Yeşilay işbirliği ile bağımlılıklarla mücadele edilecekSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu, asfalt çalışmalarını yerinde incelediSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
SIRADAKİ HABER