HaberlerGündem"Durgun Sulardan Geçiş Tatbikatı" Kırklareli'nde gerçekleşti

"Durgun Sulardan Geçiş Tatbikatı" Kırklareli'nde gerçekleşti

Kara ve Deniz Kuvvetlerine ait birliklerin katılımıyla Kırklareli'nde "Durgun Sulardan Geçiş Tatbikatı" gerçekleştirildi.

"Durgun Sulardan Geçiş Tatbikatı" Kırklareli'nde gerçekleşti

Milli Savunma Bakanlığından konu ile ilgili yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Durgun Sulardan Geçiş Tatbikatı; Kara ve Deniz Kuvvetlerimize ait birliklerin katılımı ile 02-05 Şubat 2021 tarihleri arasında Kırklareli bölgesinde icra edilmiştir.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı unsurları, Zırhlı/Mekanize birlikler ile İstihkâm birliklerinin yakın iş birliği içerisinde Nehir Geçiş Harekâtı esaslarına göre icra edilen tatbikatta; tanklar su tabanına basarak, Geliştirilmiş Zırhlı Personel Taşıyıcıları (GZPT) ise yüzerek derin sulardan geçiş yapmıştır.

Envantere yeni giren Vuran araçları, istihkâm birlikleri tarafından tesis edilen nakliye takımlarıyla ve inşa edilen köprüler üzerinden başarılı bir şekilde geçiş icra etmiştir.

Sulardan Geçiş Tatbikatı'nda birliklerin istihkâm yetenekleri, sulardan geçiş teçhizatları ve müşterek harekât icra etme kabiliyetleri başarıyla test edilmiştir.

İLGİLİ HABERLER

Meteoroloji 8 il için turuncu kod verdiMeteoroloji 8 il için turuncu kod verdiBalıkesir'de ek Coronavirus önlemleri alındıBalıkesir'de ek Coronavirus önlemleri alındıİzmir açıklarında 9 düzensiz göçmen kurtarıldıİzmir açıklarında 9 düzensiz göçmen kurtarıldıVaka artışı yaşanan illerden olan Sakarya'da sıkı tedbirler getirildiVaka artışı yaşanan illerden olan Sakarya'da sıkı tedbirler getirildiİpekyolu Belediye Başkan Vekili Aslan ziyaretlerine devam ediyorİpekyolu Belediye Başkan Vekili Aslan ziyaretlerine devam ediyor
SIRADAKİ HABER