HaberlerGündemDurankaya Belediyesi, Ezidiler için yardım kampanyası başlattı

Durankaya Belediyesi, Ezidiler için yardım kampanyası başlattı

Hakkari’nin Durankaya Belediyesi zor durumda olan Ezidiler için yardım kampanyası başlattı.

Durankaya Belediyesi, Ezidiler için yardım kampanyası başlattı
Hakkari’nin Durankaya Belediyesi zor durumda olan Ezidiler için yardım kampanyası başlattı.

Ezidilere IŞİD terör örgütün yaptığı katliamı kınayan Durankaya Belediye Başkanı Fatih Keskin, "Ortadoğu'nun en eski toplumlarından olan ve Mezopotamya'nın en eski kültürüne sahip olan Ezidilere, IŞİD terör örgütü tarafından yapılan soykırımı şiddetle kınıyoruz ve de lânetliyoruz. Durankaya beldesi olarak her zaman halkların hakları için mücadelede bulunduk. Yanı başımızda bulunan Irak'taki başta Kürt Ezidiler olmak üzere tüm halklara ve etnik gruplara yapılan bu soykırım, çağımızın süper güce sahip ve modern ülkeleri için tarihe utanç verici bir olay olarak geçeceğine inanıyoruz." dedi.

Durankaya Belediyesi olarak belde halkı adına bir yardım kampanyası başlattıklarını ifade eden Keskin, "Irak'ın Kürdistan bölgesine ve ülkemize sığınan bu insanlar için insan haklarının temel hakkı olan yaşama hakkını sağlamak için tüm hemşehrilerimizden yardımda bulunmalarını ve bizlerle beraber bu görevi üstlenmelerini ve de destek vermelerini istiyoruz. Yapılan yardımlar Hakkari merkez Durankaya Belediyesi irtibat bürosunda toplanacak. Daha sonra Hatso'yla birlikte toplanan yardımlar ihtiyaç olan bölgelere gönderilecektir." açıklamasında bulundu.

İLGİLİ HABERLER

​Mardin’de Filistin yararına “Hayır Çarşısı” açıldı​Mardin’de Filistin yararına “Hayır Çarşısı” açıldıDoğu Türkistanlılar: Olimpiyatların Çin'de düzenlenmesi insanlığa karşı işlenen bir suçturDoğu Türkistanlılar: Olimpiyatların Çin'de düzenlenmesi insanlığa karşı işlenen bir suçturGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus YazgilGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus Yazgil​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldı
SIRADAKİ HABER