HaberlerGündemDünyada Coronavirus vaka sayısı 80 milyonu geçti

Dünyada Coronavirus vaka sayısı 80 milyonu geçti

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve 200'den fazla ülkeye yayılan Coronavirus (Covid-19) salgını tespit edilen toplam kişi sayısı 80 milyon 2 bin 897'ye yükseldi.

Dünyada Coronavirus vaka sayısı 80 milyonu geçti

Dünyayı kasıp kavuran salgın nedeniyle şu ana kadar bir milyon 753 bin 799 kişi hayatını kaybetti. 20 milyon 2 bin 897 kişi de ise virüs tespit edildi.

Şu ana kadar 56 milyon 341 bin 152 kişi virüsü yenerek sağlığına kavuştu.

Ölüm ve vakanın en fazla bulunduğu ABD'yi sırasıyla Hindistan, Brezilya, Rusya, Fransa, İngiltere, Türkiye, İtalya, İspanya ve Almanya izliyor.   

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER