HaberlerGündemDünya Kabin Memurları Günü Havalimanında Kutlandı

Dünya Kabin Memurları Günü Havalimanında Kutlandı

31 Mayıs Dünya Kabin Memurları Günü, Türk Hava Yoları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil’in katılımıyla Atatürk Havalimanı’nda kutlandı.

Dünya Kabin Memurları Günü Havalimanında Kutlandı
31 Mayıs Dünya Kabin Memurları Günü, Türk Hava Yoları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil’in katılımıyla Atatürk Havalimanı’nda kutlandı.

Atatürk Havalimanı kabin memurları uçuş odasında gerçekleştirilen etkinlikte, THY Genel Müdürü Temel Kotil ve THY Kabin Hizmetleri Başkanı Emine Lim'in katılımıyla pasta kesildi. Hosteslerin Türk Hava Yolları’nın yüz akı olduklarını belirten Kotil, 80 yıldan beri Türk Hava Yolları’nın kabin memurları ile uçtuklarını söyledi. Kotil, “Kabindeki çalışan arkadaşlar olarak 6500 kişiye geldik şuanda. Bu arkadaşlarımız uçakta yolcularımızı hizmet ederek, korkularını gidererek mutlu bir şekilde uçuruyorlar” dedi.

Kendisinin göreve başladığı zaman bin 500 olan kabin memuru sayısının, 6 bin 500'e yükseldiğini belirten Kotil, her yıl yaklaşık bin kabin memuru ihtiyaçlarının oluştuğunu kaydetti.

“2020 VİZYONUMUZ 12 BİN KABİN MEMURU”

Kotil, 2020 vizyonu hedeflerinde bu sayının 12 bine yükseltilmesinin yer aldığını vurgulayarak, THY'nin her geçen gün sefer sayısının arttığını ifade etti. Kabin Memurları Günü’nde duygularını ifade eden bir kabin memuru ise, “Üniformamı taşımaktan çok büyük gurur duyuyorum. Sevenleri birbirine kavuşturmak bizi çok mutlu ediyor. Onların sevdiklerine kavuşması çok büyük mutluluk” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Kar yağışının ardından oluşan kartpostallık kareler havadan görüntülendiKar yağışının ardından oluşan kartpostallık kareler havadan görüntülendiGaziantep’in deprem master planı hazırlandıGaziantep’in deprem master planı hazırlandıSuriyeli çocuklara kışlık yardımı yapıldıSuriyeli çocuklara kışlık yardımı yapıldıAdıyaman Belediye Başkanı Kılınç dolandırıcılara karşı uyarıda bulunduAdıyaman Belediye Başkanı Kılınç dolandırıcılara karşı uyarıda bulunduSiirt'te kar yağışı nedeniyle 64 köy yolu ulaşıma kapandıSiirt'te kar yağışı nedeniyle 64 köy yolu ulaşıma kapandı
SIRADAKİ HABER