HaberlerGündemDrift yapan araç trafikten men edildi

Drift yapan araç trafikten men edildi

İstanbul'da bir aracın drift yaparak trafiği tehlikeye düşürdüğüne dair görüntülerin ortaya çıkması üzerine tespit edilen araç sahibi gözaltına alınırken, uygulanan 8 bin 353 TL idari para cezasının yanı sıra araç 60 gün trafikten men edildi.

Drift yapan araç trafikten men edildi

İstanbul'un Ataşehir ilçesinde 12 Mart günü bazı basın yayın kuruluşlarında bir aracın drift yaparak trafiği tehlikeye düşürdüğü görüntülerin yer aldığı konu ile ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü görevlileri bir çalışma başlattı.

Görüntülerin incelenmesi ve yapılan araştırmalar neticesinde aracın M.B.K. isimli şahıs tarafından kullanıldığı tespit edilerek şahıs sivil trafik ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada şu bilgilere yer verildi:

Konu ile ilgili yakalanan şahsa, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 67/1D maddesi (drift yapmak) gereğince 6 bin 700 TL, 32/3 Maddesinden (Abart Egzoz) bin 339 TL, 44/1B Maddesinden (Sürücü belgesini yanında bulundurmamak) 314 TL olmak üzere toplamda 8 bin 353 TL idari para cezası uygulanmış ve araç 60 gün trafikten men edilmiştir.

Söz konusu şahsın sürücü belgesi 60 gün süre ile geçici olarak geri alınarak şahıs hakkında "Trafik Güvenliğini Tehlikeye Düşürmek" suçundan adli işlem yapıldı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER